Kırlangıçotu kullanarak siğil nasıl temizlenir

Vücuttaki siğiller için kırlangıçotu

Siğiller,insan papillomavirüs(HPV) 'nin insan vücudundaki aktif çoğalmasının bir sonucu olarak ciltte ortaya çıkan neoplazmalardır. İnsan yaşamı ve sağlığı için doğrudan bir tehdit oluşturmazlar, ancak elverişsiz koşullar altında onkolojik tümörlere dönüşebilirler. Büyüme yaralanırsa kanama açılır. Bu nedenle bu tür kusurlardan kurtulmak gerekir. Kırlangıçotu ile siğillerin giderilmesi güvenli ve etkili bir yöntemdir. Önemli olan, bu bitkinin özelliklerini ve kullanım kurallarını hatırlamaktır.

Kırlangıçotunun iyileştirici özellikleri

Celandine, çeşitli cilt kusurlarını düzeltmek için sıklıkla kullanılır. Bu bitkinin kendine özgü bir kimyasal bileşimi vardır. Aşağıdaki maddeleri içerir:

 • Organik asitler.
 • Flavonoidler.
 • Uçucu yağlar.
 • Alkaloidler.
 • Karotenoidler.
 • Asitler.

Bu sayede kırlangıçotu, güçlü bir antibakteriyel ve immün sistemi uyarıcı etkiye sahiptir. Alkaloidlerin varlığı doku şişmesini hafifletmeye ve ağrıyı gidermeye yardımcı olur. Bitkinin içerdiği asitler papilloma virüsünü baskılar ve bu da nüksetme olasılığını azaltır.

Bitki özsuyundaki en yüksek aktif madde konsantrasyonu. Neoplazm hücrelerini yakar, antitümör etkisi vardır. İçerdiği flavonoidler yaraları hızla iyileştirerek iyileşme sürecini hızlandırır.

Kırlangıçotu kullanımı sadece siğillerin giderilmesine değil aynı zamanda cildin durumunu iyileştirmeye de izin verir. Bitki, epidermisi besleyen vitaminler içerir. Ayrıca yerel bağışıklık üzerinde de faydalı bir etkiye sahiptirler.

Bu tedavinin faydaları

Celandine siğillere karşı çok etkilidir. Bu terapinin temel avantajları şunlardır:

 • Tükenmişlik büyümelerine hoş olmayan hisler eşlik etmez, kaşıntı ve yanma meydana gelmez.
 • Tıbbi bileşimin eczaneden satın alınması gerekmez, kendiniz hazırlayabilirsiniz.
 • Kötü huylu neoplazmaları tedavi etmek için benzer ajanlar kullanılabilir. Onlar üzerinde ölüm ilanı etkisi var.
 • Bu bitkinin suyu sadece büyümeyi gidermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kök nedenine, yani virüslere karşı savaşır.

Siğiller için kırlangıçotu kullanmak, kusuru tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda hızlı bir sonuç beklememelisiniz. Tedavi süresi uzun olacak. Ne kadar dayanacağı, yapının özelliklerine bağlı olacaktır. Ortalama olarak yaklaşık 20 gün sürer. Sonucu elde etmek ancak ürünü kullanmak için tüm kurallara uyulduğunda mümkün olacaktır.

Terapinin dezavantajları

Kırlangıçotu suyu uygulandıktan sonra siğilin koyulaşması

Tüm etkililiğe rağmen, siğiller için kırlangıçotu tedavisi tamamen güvenli olarak adlandırılamaz. Aşağıdaki olumsuz sonuçlara yol açabilir:

 • İzin verilen doz aşılırsa, ciltte yanıklar görülebilir, şiddetli tahriş olabilir, epidermis soyulmaya başlar. Bu, bitkideki yüksek alkaloid konsantrasyonundan kaynaklanmaktadır. İnsan vücudu için zehirlidirler.
 • Kırlangıçotundan sonra, büyüme bölgesinde izler kalabilir. Onlardan kurtulmak imkansız olacak.
 • Böyle bir bitkiye dayalı bir ilaç, güçlü bir alerjik reaksiyona neden olabilir.
 • Prosedürlerin teknolojisi ihlal edilirse enfeksiyon sağlıklı dokulara yayılır. Sonuç olarak, bir süre sonra siğiller daha fazla sayıda yeniden ortaya çıkar.

Tedaviye başlamadan önce, kırlangıçotu ile siğillerin nasıl giderileceğini dikkatlice incelemelisiniz. Ancak tüm kurallara uyulursa, olumsuz sonuçlardan kaçınmak mümkün olacaktır.

Kırlangıçotunun zehirli bir bitki olduğunu unutmayın. Suyu sağlıklı dokulara bulaşırsa hemen bol su ile yıkanmalıdır.

Kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, kırlangıçotunun siğiller ve papillomlara karşı kullanılması kesinlikle yasaktır. Ana kontrendikasyonlar şunlardır:

 • Bronşiyal astım.
 • Bitkinin içerdiği maddelere karşı bireysel hoşgörüsüzlük.
 • Epilepsi.
 • Zihinsel anormallikler.
 • Angina pektoris.
 • Emzirme dönemlerinde hamilelik.

Celandine çocukları tedavi etmek için son derece dikkatli kullanılır. Böyle bir ilacı kullanmadan önce bir doktora danışmak zorunludur.

Önlemler

Kırlangıçotunun siğiller için nasıl kullanılacağı konusundaki teknolojiyi sıkı bir şekilde takip etmek önemlidir. İhlali cilt yanıklarına ve diğer olumsuz sonuçlara neden olabilir. İlacı kullanırken alınması gereken birkaç önemli önlem vardır:

 • İlacın bileşenlerine alerjik reaksiyonunuz olmadığından emin olun. Bunu yapmak için, dirsek kıvrımına az miktarda ilaç uygulayın. Bir süre sonra şişlik ve kızarıklık yoksa, tedaviye güvenle başlayabilirsiniz.
 • Beşten fazla siğil varsa kırlangıçotu kullanmak yasaktır.
 • Çare yürürlüğe girdikten sonra, birikinti bir kabukla kaplanır. Onu yırtamazsınız, kendi kendine düşmesi gerekir.
 • Ürünü uygularken cildin sağlıklı bölgelerini yağlı bir kremle yağlayarak koruyun.
 • Tedaviden sonra izler kalabileceğinden, yüzdeki siğillerin giderilmesi için Celandine önerilmez.
 • Ürünü uygulamadan önce birikintinin buharlaştırılması önerilir. Bu, tıbbi maddelerin dokulara girişini kolaylaştıracaktır.

Tedaviye başlamadan önce doktorunuza danışın. Bir uzman, kontrendikasyonlarınız olup olmadığını belirleyebilir ve sizin durumunuzda kırlangıçotu siğiller için nasıl kullanılacağı hakkında konuşabilir.

Eczane ürünleri

Modern farmakoloji, kırlangıçotu esasına göre üretilen siğiller için birkaç etkili ilaç sunmaktadır. En popüler araçların listesi şunları içerir:

 • Suyu. Küçük koyu cam şişelerde mevcuttur. Kırlangıçotu suyu harici olarak kullanılabilir ve dahili olarak içilebilir. Hastanın karaciğer veya böbrek patolojileri varsa, böyle bir ilacın kullanımı kontrendikedir. İlk gün, daha önce günde iki kez bir çorba kaşığı saf suyla seyreltilmiş dört damla meyve suyu alın. Bunu yemeklerden yarım saat önce yapmak daha iyidir. Ertesi gün, damla sayısı bir artar. Bu, dozaj 15 damlaya ulaşana kadar yapılır. İlacın maksimum konsantrasyonu iki ay içinde tüketilir. Bu tekniği kullananların incelemelerine göre, ayrıca büyümeleri günde birkaç kez meyve suyu ile tedavi etmek gerekir.
 • Kırlangıçotu ve makyajlı merhem. Bu ilaç siğiller, kondiloma ve papillomaya yardımcı olur. Güçlü bir antitümör etkiye sahiptir, antiseptik ve anestezik görevi görür. Neoplazmanın günde üç kez böyle bir merhemle tedavi edilmesi önerilir.
 • Celandine balsamı. Çeşitli siğil ve papillomlardan kurtulmaya yardımcı olur. İlaç mantar öldürücü etkiye sahiptir, cildi dezenfekte eder ve iltihabı hafifletir. Doğrudan kalın bir tabaka halinde birikmeye uygulanmalı ve yaklaşık 10 dakika saklanmalıdır. Ürünün kalıntıları daha sonra bir pamuklu çubukla çıkarılır. Balsam, boyun ve yüzdeki siğiller için bir çare olarak adlandırılır.
 • Merhem. Kırlangıçotu ekstraktının yüksek konsantrasyonda bulunduğu çok bileşenli bir bileşim. Siğilleri dağlamak, dezenfekte etmek ve küçük yaraları iyileştirmek için kullanılabilir. Cilt üzerinde nazik bir etkiye sahiptir, bu nedenle vücudun hassas bölgelerinde kullanılmasına izin verilir.
 • Damlalar. Gentian ve altın ormangülü tıpta ek bileşenler olarak kullanılır. Böyle bir çözüm, biriken ölü hücreleri yok eder ve enfeksiyonun sağlıklı dokulara yayılmasını önler. Plantar siğilleri ortadan kaldırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıvı, bir hafta boyunca neoplazmalarla tedavi edilir.

Kırlangıçotunu siğiller için kullanmadan önce, ilacın kullanım talimatlarını okuyun. Öngörülen dozajlara çok dikkat edin.

Bugün eczanelerde alkali esaslı bir ilaç bulabilirsiniz. İçerisinde bitki bileşeni yoktur.

Halk tarifleri

Ev yapımı ürünler, farmasötik preparatlara mükemmel bir alternatif haline geliyor. Kırlangıçotu çiçeklenme döneminde hasat edilmesi tavsiye edilir. Şu anda, maksimum miktarda iyileştirici bileşen biriktirir. Yalnızca parlak yeşil yaprakları olan ve hastalık veya zararlı belirtisi olmayan bitkileri seçin.

Hammaddeleri toplarken daima lastik eldiven ve gözlük kullanın. Meyve suyuyla göz teması ciddi görme sorunlarına neden olabilir.

Bitkinin merhemleri, tentürleri ve kaynatmaları kırlangıçotu ile siğilleri yok etmek için kullanılır. Saf meyve suyu kullanımı da etkilidir.

Meyve Suyu

Sıkma için yeterli miktarda taze hammadde hazırlanmalıdır. Bitkiler köklerle birlikte yukarı doğru çekilmelidir. İşlemeden önce iyice yıkanırlar. Bitkinin tüm kısımları iki kez kıyma makinesinden geçirilir. Hazırlanan yulaf ezmesi, birkaç kat katlanmış gazlı bezle sıkılır. Bu sırada açığa çıkan meyve suyu, koyu renkli camdan yapılmış şişelere sıkıca kapatılır. Bir hafta sonra sıvı fermente olmaya başlar. Biriken gaz her gün serbest bırakılmalıdır. Fermantasyon süreci yaklaşık 10 günde sona erer. İlaç daha sonra kullanılabilir.

İşleme başlamadan önce cilt sıcak suyla temizlenir. Meyve suyu, yapının yüzeyine bir pamuklu çubukla uygulanır. Siğil giderimi için kırlangıçotu, bir hafta boyunca günde üç kez kullanılır. Neoplazm karardıktan sonra, kullanım sıklığını günde bir kez azaltabilirsiniz.

Koterizasyon işlemine başlamadan önce, sağlıklı dokuyu yapışkan bir sıva ile koruyun. İçinde, yapının parametrelerine uyan bir delik açın. Büyüme tam olarak delikte olacak şekilde yapıştırın.

Alkol tentürü

Kırlangıçotu ile siğilleri tedavi etmenin etkili bir yolu alkol tentürü kullanmaktır. Bu durumda, aktif bileşenler etkinliklerini daha uzun süre korur. İlacı hazırlamak için bir cam litrelik kavanozun üçte ikisini taze bitki yapraklarıyla doldurun. Ağzına kadar alkol dökün. Böyle bir kompozisyonu karanlık bir yerde saklayın. İnfüzyon süresi üç haftadır.

Hazırlanan tentür, neoplazmaları günde birkaç kez silmek için kullanılır. Plantar siğilleri kompreslerle çıkarmak daha iyidir. Bunu yapmak için, pamuklu bir çubuğa bir tentür uygulayın ve 15 dakika boyunca büyümeye uygulayın.

Yağ

Kırlangıçotunun sıvı yağı özü, cilt yanıklarına neden olmadığından nazik bir ajan olarak kabul edilir. Çocuklara uygulanabilir. Böyle bir ilacın nasıl uygun şekilde hazırlanacağını bilmek önemlidir.

Taze yapraklar bir havanda öğütülür. Üstüne yarım litrelik bir kavanoz doldurun. Su banyosunda önceden ısıtılmış yüksek kaliteli zeytinyağını dökün. İyice karıştırın. 12 saat ılık bırakın. Bundan sonra güneş ışığına erişilemeyen serin bir yere çıkarılır ve yaklaşık bir hafta bekletilir.

Bitmiş ürün filtrelenir ve tıbbi kompresler hazırlamak için kullanılır. Bir pamuklu çubuk yağda nemlendirilir ve siğile uygulanır. Her 12 saatte bir yeni bir pansuman uygulanmalıdır. Terapi yaklaşık iki hafta sürer. Siğiller için böyle bir kırlangıçotu özütünün kullanılması en etkilidir.

Et suyu

Et suyu en güvenli çözümdür. Küçük bir konsantrasyonda aktif bileşen içerir. Bu nedenle, bu ilaç küçük neoplazmalar için etkilidir.

İyileştirici bir ürün hazırlamak için taze ot iyi havalandırılmış bir alanda kurutulur. Hazırlanan on gram hammadde, 1. 5 litre su ile dökülür. 10 dakika kaynatın. Sıvıyı süzün ve içindeki pamuklu bir pedi nemlendirin. Biriktirmeye uygulayın. Bu kompres gece boyunca tutulur.

Kırlangıçotu ile bir siğilden kurtulmanın bir başka yolu, içindeki kaynatma maddesini kullanmaktır. Günde iki kez, bir seferde bir bardak tüketilmelidir. Bir kişi bu sıvıyı önemli ölçüde daha fazla içmişse, akut zehirlenme belirtileri görünebilir. Böyle bir durumda, yardım için bir tıp kurumuna başvurmalısınız.

Merhem

Ev yapımı merhem, kırlangıçotu ile siğilleri koterize etmek için yaygın olarak kullanılır. Hazırlaması çok basit, az miktarda gliserin ile kırlangıçotu suyunu karıştırın. Sonuç kalın bir kompozisyon olmalıdır.

Merhemin nasıl uygulanacağının yöntemi, diğer ilaçların kullanımından farklı değildir. Günde birkaç kez birikimle tedavi edilir. Ürünü gece uyguladığınızdan emin olun. Siğiller için bu çare iki hafta boyunca kullanılır.

İncelemeler

Benzer bir sorunla karşılaşan birçok kişi, kırlangıçotunun siğillere karşı yardımcı olup olmadığını merak eder. Çok sayıda çalışma, bu bitkinin bu görevle etkili bir şekilde başa çıktığını doğrulamaktadır. Ana şey, ilacı kullanmak için tüm dozajlara ve kurallara kesinlikle uymaktır.

Celandine tedavisi birçok kişi tarafından deneyimlenmiştir. Temel olarak, bu terapi hakkındaki tüm incelemeler olumludur. Araç yavaş hareket eder, ancak birikimi tamamen yakmanıza izin verir, bu yüzden hak ettiği şekilde popülerdir. Olumsuz incelemeler, daha çok, uyuşturucu kullanımına ilişkin talimatların ihlali ve önerilen dozu aşmanın sonucudur. Kırlangıçotunu doğru uygulayın ve siğiller artık size eziyet etmeyecek.

Çocuklar için bu tür ilaçları kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Bir kursa ancak bir çocuk doktorunun tavsiyesi üzerine başlayabilirsiniz. En nazik ilaçları, örneğin merhemleri ve kaynatma maddelerini kullanmak daha iyidir.

Celandine, siğilleri yakmanın tek çaresi değildir. Bugün, birikimi tek bir prosedürde kaldırmanıza izin veren birçok modern teknik geliştirilmiştir. Aynı zamanda şifalı bitkinin kullanımı da popülerliğini koruyor. Bu yöntem, hastalığın erken dönemde tedavi edilmesi için ideal olacaktır. Önemli olan, tüm önlemleri almak ve fonların nasıl doğru kullanılacağını unutmamaktır.