Vücuttaki papillomlardan hızlı ve kalıcı olarak nasıl kurtulur?

Bir köstebek kadını süslüyorsa, papilloma kesinlikle en hoş ve hatta oldukça tehlikeli değildir. Vücuttaki papillomlardan nasıl kurtulurum, onları çıkarmak gerekli midir ve genellikle neyi temsil ederler? Hadi çözelim.

Vücuttaki papillomlara ne sebep olur?

Deride damlacık veya papilla şeklinde ve uzaktan ben gibi görünen küçük kahverengi bir büyüme - bu bir papillomdur, çoğunlukla boyutları 2 ila 10 mm arasındadır. Doğası gereği skuamöz epitelden gelişen iyi huylu bir tümördür. Ve zaten bir kelime "tümör" uyarmalı. Ve iyi bir sebepten dolayı!

Papillomların insan vücudunda görülmesinin nedeni

Bu tür oluşumların insan vücudunda ortaya çıkmasına özel bir virüs, toplumda çok yaygın bir "konuk" - insan papilloma virüsü (veya bir kısaltma - HPV) neden olur. İnsan papilloma virüsü nasıl bulaşır? Bu virüsün farkında olmadan taşıyıcısı olmak için önyargılı bir şey yapmanıza gerek yok - sadece enfekte bir anneden doğmanız veya sauna, yüzme havuzu, banyo gibi halka açık bir yeri ziyaret etmeniz, virüsün vücuda küçük deri lezyonlarından (çizikler, açık sivilceler vb. ) Kolayca girmesi gerekir. ). Bir insan taşıyıcıya dokunarak da enfekte olmak mümkündür. Ama belki de enfeksiyonun en yaygın nedeni cinsel ilişkidir.

HPV taşıyıcıları dünya nüfusunun 2 / 3'ü kadar! Dahası, virüs tedavi edilemez veya en azından bugüne kadar hiçbir tedavi bulunamadı. Virüs kan dolaşımına girmez ve derinin derin katmanları yaşam alanı görevi görür; HPV, hücreler içinde lokalizedir. Virüs "olgunlaştığında" enfeksiyonlu epitele gider ve yüzeye çıkar. Kural olarak, DNA'ya nüfuz etmez, bu nedenle iyi huylu bir tümördür. Ama bazen virüs hala DNA'ya entegre olmayı başarıyor, o zaman onkolojiden bahsediyoruz.

Şu an için virüs (veya herpes, genellikle adlandırıldığı şekliyle), konakçının vücudunda uyur, bağışıklık sisteminin savunmasını zayıflatmasını bekler ve kendini hissettirir.

İnsan papilloma virüsü: semptomlar

Kendilerini nasıl gösterirler? Lokalizasyona bağlı olarak, sırasıyla çeşitli papillom türleri ve semptomları ayırt edilir. Genel olarak, vücuttaki bu küçük "kozmetik kusurların" yaklaşık 600 türü vardır. Başlıca olanlar:

 1. Basit papilloma (kaba siğiller) - esas olarak parmakların derisini ve avuç içlerini ve ayakları etkiler. Genellikle dikenler denir. Ergenler ve çocuklar hakkında daha fazla endişe duyuyorlar
 2. Yassı papilloma - genellikle yüzde ve ağırlıklı olarak ergenlik dönemindeki ciltte lokalizedir. Görünüşte sivilce gibi görünüyor.
 3. Genital siğiller - cinsel organların cildini veya anüs çevresindeki alanı etkileyen pirinç şeklindeki bir büyüme. Çoğu durumda anogenital papillomlar, 35 yaşın altındaki kişilerde, kural olarak, erken bir cinsel hayata başlamış olanlar arasında, sıklıkla eş değiştirir veya korunmasız anal seksten hoşlanır.
 4. İplik benzeri - aslında, bunlar diken veya siğil değil, her zaman papillomlar (veya bir bacaktaki benler) olarak adlandırılır. Boyun, kasık, koltuk altı, yüz (hatta göz kapakları) - filiform papillomun ortaya çıktığı yeri tahmin etmek zordur. Bu tür büyümeler yetişkinlerde görülür ve çok fazla rahatsızlığa neden olabilir.
 5. Larenksi, trakeayı, ağız boşluğunu ve dili, üretra vb. etkileyen dahili papillomlar da vardır. Dış semptomlar genellikle hiçbir şekilde kendini göstermez, büyümeler ancak muayene ve ultrason sırasında tespit edilebilir.

İnternetin bir mucize satın almaya çağırdığına inanmayın - papillomların yok olduğu süreçte parazitler için çareler! HPV ve aynı helmintlerin birbirleriyle çok az ilgisi vardır! Sadece ciddi şekilde tehlikeye atılmış bir bağışıklık sistemi ciltte büyümelerin serbest kalmasına neden olabilir. Parazitler ve virüsler farklı olaylardır!

Mole veya papilloma? Nasıl ayırt edilir

Bazıları arasındaki temel fark, menşe kaynağıdır. Papillomlar bir virüsün (HPV) tezahürü ise, o zaman bir köstebek, cilt altında bir pigment birikimidir. Papilloma - edinildi. Ve bir köstebek doğuştandır, çoğu zaman konumları genetik olarak iletilir: eğer bir ebeveynde, örneğin dudağın üstünde bir tane varsa, aynı şey çocukta görünebilir, dokunması zor olabilir, dışbükey değil veya hafif dışbükey olabilir ve papilloma gevşek, yumuşaktır.

Boyundaki papillomlar

Peki papilloma ve doğum lekesi yırtılırsa ne olur? Her ikisi de kanar, ancak köstebek bir süre sonra iyileşir, bu arada, aynı zamanda iyi huylu bir neoplazmdır ve bir papillomaya yeniden doğabilir (örneğin, sık sık mekanik hasarla veya HPV'nin azalmış bağışıklığın arka planına karşı alevlenmesi ile) ve bir papilloma olası değildir.

Bir TV fotoğrafında papillomlar

İnsan papilloma virüsü nasıl tedavi edilir

HPV iyileştirilemez, ancak vücudun bağışıklık savunması uygun seviyeye yükseltilerek virüs susturulabilir. Doktorlar sadece HPV'nin sonuçlarıyla mücadele ediyor. Genel tedavi, örneğin, anogenital bölgede papillomların lokalizasyonu ile reçete edilir. İmmünomodülatörler ve antiviral etki spektrumuna sahip ilaçlar, virüsün sonuçlarıyla savaşmanın ana yollarıdır. HPV'nin dış belirtileri - papillomlar - ameliyatla, kozmetik yollarla veya geleneksel tıpla giderilebilir.

Kadınlarda insan papilloma virüsü - tedavi

Bir kadına HPV teşhisi konulursa, bu onun sağlık sorunlarının çoğunu açıklayabilir. Bu nedenle jinekolojideki kadınlarda görülen insan papilloma virüsü, rahim ağzı kanserinin gelişimi için ciddi bir tehdittir. Ergen kızlarda ve genç kadınlarda halihazırda kullanılmakta olan bir aşı geliştirilmiştir. Ancak, onkolojiden gerçekten kurtardığı henüz kanıtlanmadı ve eyleminin sonuçları nasıl ve ne zaman bilinmeyebilir. Söylentilere göre, aşı henüz test ediliyor ve kızlar yabancı farmakologların kobayları.

HPV genellikle düşüklerin, alışılmış düşüklerin veya kısırlığın nedenidir. Dışarıdan, kadınlarda insan papilloma virüsü en yaygın semptomlara sahiptir - ciltte neoplazmalar ve herpes - dudaklardaki birçok soğuk algınlığına çok aşinadır, ancak bir kan örneğinin laboratuar testleri virüsün varlığını doğru bir şekilde belirlemeye yardımcı olur.

Kadınların kozmetik kusurlarından kurtulmak istemelerinin en yaygın nedeni tamamen estetik rahatsızlıktır. Papillomlar için hangi doktora gitmeliyim? Bir dermatovenerolog veya kozmetik bir cerraha. Ancak neoplazmın kalitesi düşükse, yalnızca bir onkolog yardımcı olabilir.

Erkeklerde insan papilloma virüsü: tedavi

HPV ayrıca erkekler için çok fazla soruna neden olur. Belki de bunların en ciddi olanı mesane ve üreterlerdeki papillomlardır. Tuvalete giderken ağrı "küçük bir şekilde" rahatsız olabilir ve idrarda kan belirir. Bu durumda oluşumlar, cinsel teması ağrılı hale getiren penisin epidermisini etkileyebilir ve görsel olarak bu en hoş görüş değildir. Papillomların yakın yerlerde nasıl tedavi edileceği, peniste bulunursa ziyaret edilmesi gereken üroloğa söyleyecektir. Diğer durumlarda bir dermatovenerolog yardımcı olacaktır.

Papillomların evde çıkarılması

Vücuttaki papillomları çıkarmam gerekir mi? Evet, bazen gerekli bile. Bazen bu büyümeler, ev sahiplerinin hayatını ciddi şekilde bozar. Örneğin, göz kapaklarında oluşan bir oluşum bulanık görmeye neden olabilir ve dildeki bir siğil yiyecekleri ağrılı hale getirebilir ve konuşurken rahatsızlık verebilir. Vücuttaki papillomları tedavi etmenin birkaç yolu vardır.

Profesyonel yaklaşım

Oluşumları şu şekilde kaldırabilirsiniz:

 • lazer - prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve her papilloma için yaklaşık yarım dakika sürer;
 • radyo dalgaları - özel bir cihaz tüm vücut üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir, ancak papillomlarla lazerden daha kötü baş edemez;
 • sıvı nitrojen - oluşum donar ve kaybolur, ancak yöntem yüz veya hassas cilt üzerinde manipülasyonlar için uygun değildir;
 • Cerrahi neşter oldukça ağrılı ve modası geçmiş bir yöntemdir.

Eczane fonları

Papillomları evde çıkarmak da mümkündür, özellikle farmasötik ürünler yapmayı kolaylaştırdığı için. Fiyatı herhangi bir cüzdan için uygun olan bir eczanede oluşumlar için bir çare bulmak zor değil, seçim çok kapsamlı. Bir eczanede papillomları çıkarmak için reklamlara veya bir eczacının tavsiyelerine güvenerek iyi bir çare seçebilirsiniz. Papillomlardan bir kalem haksız yere unutuldu, bu aracın incelemeleri etkinliğini doğruladı ve maliyeti sembolik. Bu ürünün bileşimindeki gümüş nitrat, yalnızca papillomun kendisinin çıkarılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yerel bir antibakteriyel etkiye sahiptir ve alerjik belirtiler riskini azaltır.

Biraz sihir . . .

Herhangi bir alet yoksa evde papillomlar nasıl temizlenir? Sihir yardımcı olur! En azından, kelimenin gücüne inanıyorsanız, kesinlikle yardımcı olacağını söylüyorlar. Gelen aydaki papillomlardan komployu okumak gerekiyor. Gece yarısı avluya çıkarken, oluşum sayısına göre düğümlü kırmızı bir iplikle vücudun etkilenen bölgesine dokunun ve fısıldayın:

En genç ayım!
Tüm siğillerimi de yanına al!

İplik daha sonra zemine gömülmelidir. İplik çürdüğünde siğiller kaybolur.

Geleneksel tıp

Papillomların halk ilaçları ile tedavisi çok yaygındır ve bunlardan en etkilisi aşağıda anlatılmıştır.

 1. Papillomalar için hint yağı. Yorumlar çok etkili olduğunu iddia ediyor. Tedavi için, bu çare ile evde papillomları hızlı bir şekilde çıkaramayacağınız için hint yağı ve sabra ihtiyacınız olacak - kurs yaklaşık bir aydır. Isıtılmış yağ (iki damla) sorunlu bölgeye nazikçe sürülür, günde en az 7 dakika, günde 3 ila 5 kez hareketlerle masaj yapılır. Yağın etkisini pamuklu bir çubuğa uygularsanız, büyümeye uygularsanız ve 3-4 gün sıva ile kapatırsanız etkisini hızlandırabilirsiniz.
 2. Papillomalar için çay ağacı yağı, kötü büyümeler için başka bir iyi çare. Yağ, pamuklu bir ped veya gazlı bez üzerine uygulanır, formasyona uygulanır ve bir sıva ile sabitlenir. "Sıkıştır", günde 3 defa değiştirilir. Bir hafta sonra papilloma düşer. Çay ağacı yağı yardımıyla, evde vücudun samimi bölgelerinde hızla papillomlardan kurtulabilirsiniz - yağın antibakteriyel etkisi vardır ve tahrişe neden olmaz. Çay ağacı yağının yanı sıra haricen mazı, lavanta, limon yağı da kullanabilirsiniz, bir ay boyunca günde 2-3 kez damla damla uygulanır.
 3. Papillomlardan elde edilen çamaşır sabunu, incelemeler garanti ediyor - alet ucuz, ancak onlarla bir patlama ile başa çıkıyor. Siğiller için zararlı olan çok miktarda sodyum ve potasyum tuzu içerir. Sabun uygulamalarının günlük - bir ay boyunca gece yapılması gerekir. Etkilenen bölgeye yoğun bir sabun tabakası yerleştirilir ve bir alçı veya bandajla sabitlenir.
 4. Papillomlardan iplik veya saç. Tabandaki büyümeyi bir ip veya saçla bandajlarsanız, kan kaynağını kaybedecek ve birkaç gün içinde ölür.
 5. Sarımsak, halk ilaçları ile papillomlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda çok etkili bir çare. Birkaç sarımsak dişini doğrayın ve bebek kremiyle karıştırın. Yatmadan önce 25-30 uygulama - birikmeden hiçbir şey kalmayacaktır. Biraz farklı yapabilirsiniz. Bir karanfil ezin, yulaf ezmesini un ile karıştırın, küçük kekler yapın. 3-4 saat uygulayın, ardından durulayın. Yani 1 ay tedavi edilecek.
 6. Alkol - asetilsalisilik karışım. 50 ml alkol ve 2 gr salisilik asetik asit esteri, 3 damla iyot ve 1 gr borik asit almanız gerekir. Bütün bunlar karıştırılır ve buzdolabında saklanır. Büyümeleri yağlayarak günlük olarak uygulayın.
 7. Vücuttaki papillomlar nasıl çıkarılır? Geleneksel tıp, yemeklerden 30 dakika önce 100-200 ml patates suyu almayı önerir. En etkili meyve suyu kırmızı patatesten yapılır, en az 2-3 ay taze hazırlanmalı ve tüketilmelidir. Bunu patates hasadının başında yapmak daha iyidir ve bu yaz ve sonbaharın başlangıcıdır. Papillomlar hızla kaybolacak. Patates suyuyla birlikte, choleretic otlar (pelin, elecampane, ölümsüzlük, ısırgan otu, St. John's wort, karahindiba, muz - bir bardak kaynar suda 1 çorba kaşığı ot) içmek iyidir. Bu kısmı bir güne bölün, 3-4 doz meyve suyuyla içirin. Koleretik otlar, vücutta filtre görevi gören karaciğere yardımcı olacaktır. Bir virüs vücuda girmişse, bağışıklık organları onu "yakalamaya" yardım eder, karaciğerde tutulur ve vücuttan atılır. Tüm bu süreçler safra içerir. 10 ila 15 prosedür arasında otlar ile meyve suyu alma süreci, bir ay - dinlenin, sonra başka bir choleretic bitki meyve suyuna bağlanır. Tüketim için infüzyon 40 dereceye kadar ısıtılırsa etki daha iyi olacaktır.
 8. Papillomlara karşı Celandine en ünlü çare. Bu bitki çocukluktan itibaren herkese aşinadır, siğillere karşı da yardımcı olur. Papillomları çıkarmak için kırlangıçotu sabır gerektirir, tedavinin kendisi basittir. Büyüme, yırtık bir yaprağın suyuyla bulaşır, birkaç dakika sonra papilloma yeni bir yaprakla temas ederler. Yani bir prosedürde 3-4 kez, günde birkaç seans yapıyorlar. Kurs arka arkaya 2-3 gündür, büyümenin kendisi düşer.
 9. Kırlangıçotu tentüründen sabah ve akşam uygulama yapabilirsiniz. Şöyle pişirilmelidir: Yarım bardak votkaya 3 yemek kaşığı koyun. taze ot kırlangıçotu, üstüne soğuk kaynamış su ekleyin, bir kavanoza dökün, sıkıca kapatın, buzdolabına 5 gün boyunca gönderin (ara sıra sallayın). Sonra - gerin, pamuk yünü parçalarını ıslatın, sorunlu bölgelere uygulayın. Üstünü streç filmle örtün, yapışkan sıva ile güçlendirin, 15 dakika sonra soğuk suyla durulayın ve kuruduktan sonra bebek kremi ile yayın. Bir ay sonra cilt tamamen temizlenir.
 10. Karahindiba veya düğün çiçeği suyu kullanılabilir (zehirlidir! ). Veya bir Kalanchoe yaprağını kesin, sorunlu bölgeyi 10 gün üst üste 2-3 kez yağlayın.
 11. Kanıtlanmış bir çare, taze tavuk yumurtası akıdır. İçine bir pamuklu çubuk batırın, ağrılı noktaları günde 6 defaya kadar iyice yağlayın. 7 gün sonra oluşumlar kurumaya başlayacak, birkaç hafta sonra tamamen yok olacaklar.
 12. 3 adet soyulmuş kabuğu soyulmuş ceviz doğrayın, 1 yemek kaşığı ile karıştırın. gazyağı. Kütle, ekşi krema gibi bir kıvamda olmalıdır. Yatmadan önce etkilenen bölgelere kalın bir tabaka halinde uygulayın, folyo ile örtün, sıva ile sabitleyin, 30 dakika sonra çıkarın. Çok iyi bir koku değil ama bir hafta sonra her şey kayboluyor.

Papillomlardan kurtulmanın birçok yolu vardır, ancak HPV enfeksiyonunu önlemek, daha sonra hastalığın dış belirtilerini ortadan kaldırmaktan daha iyidir. Hastalığın nedeninin vücutta olduğunu unutmayın. Diğer tehlikeli cilt lezyonlarını onlarla karıştırmamak önemlidir. Bazen onlara dokunmamaları, yalnız bırakmaları önerilir. Bazı durumlarda azalır, sonunda kendiliğinden kaybolur.

Yine de, HPV sizi atlamadıysa, paniğe kapılmamalısınız - bu utanç verici bir hastalık değildir, yaşam için tehlikeli değildir ve bağışıklığınızı sürdürürseniz, sağlıklı bir yaşam tarzına bağlı kalırsanız ve diyetinizi vitaminlerle zenginleştirirseniz onunla kolayca savaşabilirsiniz.