Siğiller için 11 ev ilacı

siğiller için etkili ilaçlar

Siğiller hakkında duyduklarınızın çoğu muhtemelen doğru değil. Oldukça güvenlidirler. En titiz kişi bile bir, iki veya üç siğil alabilir. Siğillerle savaşmanıza yardımcı olacak basit ev ilaçlarını öğrenmek daha iyidir.

Siğiller ciltte ellerde, dirseklerde ve dizlerde görülme eğiliminde olan iyi huylu oluşumlardır. İnsan Papilloma Virüsü (HPV) cildin üst tabakasına - epidermise, genellikle kesik veya sıyrıklardan girdiğinde ortaya çıkarlar. Çocuklar genellikle yetişkinlere göre siğil geliştirmeye daha yatkındır (genç ve henüz güçlü olmayan bir bağışıklık sistemi buna neden olabilir) ve yine de her yaşta ortaya çıkabilirler ve en can sıkıcı olanı, kurtulmaları oldukça zordur. Ancak bildiğiniz gibi, özellikle sizi tanımaya davet ettiğimiz bu ev ilaçları ile hiçbir şey imkansız değildir.

1. Toz maya

Maya tozunu hint yağı ile pürüzsüz bir macun oluşana kadar karıştırın, ardından karışımı siğile uygulayın ve gece boyunca bırakın. Siğili bir bandajla sarmak daha iyidir. Ertesi sabah bandajı çıkarın ve gerekirse prosedürü tekrarlayın.

2. Kabartma tozu

siğilleri tedavi etmek için kabartma tozu

Siğili karbonatla ıslatmayı da deneyebilirsiniz. Karbonatı suda eritin ve siğili ellerinizde veya ayaklarınızda durulayın. Karbonat suyunun doğal olarak kurumasını bekleyin ve siğil yok olana kadar bunu tekrarlayın.

3. Diyet

Diyetiniz siğillerin görünümünü etkileyebilir ve tetikleyebilir. Sarımsak, tatlı patates, tam tahıllı ekmek, ayçiçeği çekirdeği ve pirinç gibi bağışıklık sisteminizi güçlendiren yiyecekler yiyin.

4. Sarımsak

Sarımsak, vücudunuzun sağlığından sorumlu iki ana element içerir: allisin ve dialil disülfür.

Siğile kıyılmış sarımsak veya soğan sürün veya sadece taze sarımsak yiyin. İtalyan yemeği gibi kokmak istemiyorsanız, günde üç kez 3 diş sarımsak yutmayı veya sarımsaktan sonra nefesini tazelemek için maydanozu çiğnemeyi deneyin.

5. Sıcak su

Araştırmalar, bir siğilin çok sıcak suya batırılmasının yararlı olduğunu, çünkü sıcak suyun siğilleri yumuşatacağını ve virüsü öldürebileceğini göstermiştir. Haşlanmayı önlemek için suyun çok sıcak olmadığından emin olun.

6. C Vitamini

siğilleri gidermek için C vitamini

Bir C vitamini tabletini ezin ve kalın bir macun yapmak için biraz su ekleyin. Macunu siğile uygulayın ve bandajlayın. C vitamini hafifçe karıncalanabilir ve bu da siğilin daha hızlı yok olmasına yardımcı olur.

7. E Vitamini

Bir E vitamini tableti veya kapsülü kırın, siğile biraz yağ uygulayın ve yapışkan bir bandajla bağlayın. Bu prosedürü günde üç kez tekrarlayın. Etkilenen bölgenin nefes alması ve ertesi güne E Vitamini yağıyla başlaması için geceleri pansumanı çıkardığınızdan emin olun.

8. Hint yağı

Hint yağında bulunan asitler, siğilleri yok etmek için etkin bir şekilde kullanılır. Hint yağı, kolun içindeki küçük, düz siğiller için iyi çalışır. Günde iki kez pamuklu çubukla siğile hint yağı uygulayın.

9. Havuç

Havuçları ince ince rendeleyin ve bir macun yapmak için yeteri kadar zeytinyağı ekleyin. Macunu siğile iki ila üç hafta boyunca günde iki kez uygulayın ve yaklaşık 30 dakika bekletin.

10. Limon suyu

Siğili taze limon suyuyla tedavi edin, ardından ince doğranmış soğanları siğilin üzerine koyun ve günde bir kez 30 dakika bekletin. En iyi sonuç için tedaviye iki ila üç ay devam edilmelidir.

11. Aloe Vera

Aloe vera ayrıca siğiller için harika bir çözüm olabilir. Yaprakların hamurunu etkilenen bölgeye pamuklu çubukla uygulayın ve bandajla sarın. Siğil yok olana kadar bu işlemi her gün tekrarlayın.