Vücuttaki papillomların tedavisi, çıkarılması ve nedenleri

vücuttaki papillomları çıkarmanın yolları

Vücut papillomları oldukça yaygındır, ancak vücut papillomlarını çıkarmak gerekli midir? Bazı durumlarda, insan vücudundaki papillomlardan derhal kardinal yöntemlerle kurtulmak daha iyidir. Ancak temelde, vücuttaki papilloma tedavisine başvururlar. Her şey, belirli duruma ve hastanın kademeli bir iyileşme beklemesine veya bu tezahürlerden mümkün olan en kısa sürede kurtulma çabalarını yönlendirme arzusuna bağlıdır. Bu tür bir arzunun erkeklerde kadınlardan daha az görülmesi dikkat çekicidir.

Çeşitler

Papillomunuz varsa ne yapmalısınız? İlk adım doktora gitmektir. Küçük papillomlar bile bir uzmanı ziyaret etme ihtiyacının bir işaretidir.

Bu, genel olarak büyümelerin ne olduğuna ve vücutta papillomların ortaya çıkmasının nedenlerine bağlıdır. Papillomların temel nedenleri HPV'dir. Bu virüs insan vücuduna girer, belli bir süre orada kalır ve vücutta uygun koşullar oluştuğunda aktif olarak gelişmeye başlar. Papillomların geldiği yer burasıdır.

Bu durumda, büyüme türü önemli bir rol oynar. Karakteristik özellikleri göz önüne alındığında papillom türlerini belirlemek o kadar da zor değil.

 1. Düz papillomlar.Ayakta ağırlıklı olarak yassı papillomlar oluşur. Aynı zamanda, düz papillomlar yürürken şiddetli ağrı ve rahatsızlığa neden olur. Bu tür papillomları çıkarmam gerekir mi? Evet. Zamanla daha da fazla soruna neden olurlar.
 2. Dişli.Papillomların fotoğrafları, görünüşlerinin özelliklerini ortaya çıkarabilir. Yaşlı ve bunak insanlar esas olarak iplik benzeri vücutta papillomlardan muzdariptir. Papillomların görünümü gözlerde, boyunda, kasıklarda ve koltuk altlarında görülür.
 3. vücutta papillomların ortaya çıkmasının nedenleri
 4. Basit.Papillomların ortaya çıkmasının nedeni aynı - bir virüs. Başka bir isim kaba. Ellerde ve parmaklarda daha sık görülürler. Çocuklar arasında yaygındır. Bu küçük büyümeler yavaş yavaş kaybolur ve birçok durumda geride hiçbir iz bırakmaz.
 5. Düz.Yüzü ve elleri etkiler, sıklıkla iltihaplı cilt süreçlerini tetikler.
 6. Sivri. Çıkık yerleri cinsel organlar olduğu için bunlar kondilomlardır. En tehlikeli neoplazmalar.
 7. Vücutta kırmızı papillomlar.Oldukça sık meydana gelirler, ancak aynı zamanda bir kişi tarafından fark edilmezler. Doğum lekeleriyle karıştırılıyorlar. Genelde özellikle tehlikeli değildirler, ancak büyüdüklerinde kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Vücuda yayılabilir.

Bir çocukta veya bir yetişkinde bir büyüme fark ederseniz, bir doktora görünmelisiniz. Hangi doktorun papillomları tedavi ettiği, büyük ölçüde tam olarak nerede göründüklerine bağlıdır. Bu nedenle, büyümelerin konumuna bağlı olarak hangi doktora başvuracağınızı belirleyin. Çoğunlukla bir dermatolog. Bazen bir ürolog, jinekolog ve hatta bir diş hekimi görmeniz gerekir.

Nedenler

Aslında, papillomların nedenleri çeşitlidir. Virüsün vücutta tek başına bulunması birçok papillomun ortaya çıkması için yeterli değildir. Her şey vücudun genel durumuna ve özellikle bağışıklık sisteminize bağlıdır. Bağışıklık sistemi iyi çalışıyorsa, büyümelerin ortaya çıkabileceğinden korkmaya gerek yoktur. Ancak virüsün etkisi altında çeşitli nedenlerle savunmasız kalabilirsiniz:

insan vücudundaki papillom türleri
 • Bağışıklık azalır;
 • Şiddetli stres veya depresyon yaşıyorsanız;
 • sigara ve alkol;
 • Grip veya ARVI gibi bulaşıcı hastalıklardan hastalanmak;
 • Sindirim sistemiyle ilgili sorunlarınız var;
 • Karışık bir cinsel yaşam sürün;
 • Uzun süredir yan etki vb. ilaçları alıyorsunuz.

Tehlike

Peki vücuttaki büyümeler tehlikeli midir? Aslında evet. Ama papillomlar neden tehlikelidir? Anlamaya çalışalım.

Papillomlar bulaşıcı mı? Kesinlikle. Başka bir kişiyi enfekte etmek hiç de zor değil, bu da virüsün bu kadar yaygın bir yaygınlığını açıklıyor. Bir bebek henüz anne karnındayken veya doğum sırasında HPV geliştirebilir. Virüsün teması, ev içi ve cinsel yolla bulaşması vardır. Enfekte bir kişinin kendisi virüsün distribütörü olur. Aynı zamanda, bağışıklık sisteminin iyi çalışması nedeniyle HPV'nin dış belirtileriyle karşılaşmayabilir.

Ayrıca, vücutta çok sayıda papillom varsa, bu şiddetli bozukluk, depresyon ve karmaşık gelişim için bir bahane olabilir. Bu nedenle, vücutta papillomlar göründüğünde, genellikle kişinin görünüşünü normal duruma döndürmek için tedavi yapılır.

Vücuttaki papillomlar gerçekten tehlikeli mi? Ana tehdit, kansere yakalanma riskidir. Çok az insan bu tehlikeyi bilmiyor. İstatistikler, iyi huylu bir büyümenin kötü huylu bir büyümeye dönüştüğü nadir vakalardan söz etse de, kaderi baştan çıkarmamalısınız.

Büyümelerin nedenlerini ve tedavisini anlamak, neoplazmalardan yetkin bir şekilde kurtulmaya başlama ihtiyacından bahsetmek gerekir. Bu, neoplazmaları ortadan kaldırmanın en iyi yolunu bulmanız gerektiği anlamına gelir. Daha büyük sorunlara neden olmamak için kavga mutlaka doğru şekilde gerçekleşmelidir.

Tedavi

Birçok insan büyümelerin hayalini kurar. Ancak rüya, papillomların gerçekten ortaya çıktığı zamana kıyasla o kadar da kötü değil. Boş zamanlarınızda neoplazmaların ne hayal ettiğini ve vücuttaki papillomları hayal ederseniz ne bekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ama şimdi en önemli şey tedavi. Vücuttaki papillomların tedavisi veya giderilmesi için birçok yöntem ve ilaç bulunmaktadır.

HPV'yi vücuttan tamamen uzaklaştırmanın bir yolu olarak papillomların tedavisinin olmadığını kendi kendinize anlamanız önemlidir. Bugün, HPV tedavi edilemez. Bu nedenle, çabalar virüsü baskılamayı ve dış belirtilerini büyüme şeklinde ortadan kaldırmayı amaçlamalıdır. Bu amaçlar için papillomalar için çeşitli ilaçlar vardır:

vücuttaki papillomlardan nasıl kurtulur
 • Papillomlar için merhem;
 • Jeller;
 • Balsamlar;
 • Krem;
 • Papillomlar için haplar.

Vücuttaki papillomlarla nasıl baş edilir? İlk adım bir uzmanla görüşmektir. Çocuklar HPV'den etkilenmişse, önce bir doktora görünmek özellikle önemlidir. Doktor gerekli tüm muayene ve testleri yapacak, uygun sonuçları çıkaracak ve tedaviyi önerecektir.

Mesele şu ki, muayenesiz evde tedavi hiçbir sonuç vermeyebilir. HPV virüsünün, her birinin kendine özgü özellikleri ve tabiri caizse zayıf yönleri olan birçok çeşidi vardır. Buna karşı en iyi tedavi yöntemlerini seçmek için virüsün hangi alt tipiyle uğraştığınızı anlamanız gerekir.

Tüm papilloma çıkarma ve tedavi yöntemleri birkaç ana kategoriye ayrılabilir.

 1. İlaç.Papillomlar uyuşturucu kullanılarak nasıl çıkarılır? Bunu yapmak için, doktor özel haplar, merhemler veya diğer ilaç türlerini reçete eder. Onların yardımı ile papillomları evde kaldırabileceksiniz. Aynı zamanda, büyümeleri tedavi etmek için kullanılan yerel ilaçlar var ve tüm vücudun çalışmasını normalleştirmeyi ve bağışıklığı artırmayı amaçlayan fonlar var. Genellikle birbirleriyle birleştirilirler.
 2. Papillomlar için halk ilaçları.Aslında, halk ilaçları ile tedavi, soruna yetkin bir yaklaşımla mükemmel bir sonuç verir. Ancak yine de, önce doktorunuzla konuşmak ve ana tedaviye ek olarak halk tariflerini kullanmak daha iyidir. Yine de, herkesin antiviral ve immünomodülatör ilaçlar kullanması gerekir ve her zaman HPV'yi tedavi ederken. Soda, hint yağı, patates veya kırlangıçotu, büyümelerden kurtulmaya yardımcı olabilecek halk ilaçlarından sadece birkaçıdır.
 3. Cerrahi olarak çıkarma.Papillomlar çıkarılabilir mi? Bazı durumlarda bu en iyi çözümdür. Çoğu zaman, hastalar önce virüsün dış belirtisini çıkarır ve buna paralel olarak sağlıklı yaşam tarzı, ilaçlar ve diğer önleyici tedbirlerle vücudun durumunu iyileştirirler. Fotoğrafçılık, bir kişinin psikolojik olarak büyümeden ne kadar muzdarip olabileceğini aktaramaz. Klinikte çıkarılmasına karar verirseniz, en güvenli ve en etkili yöntemleri seçin. Bunlar radyo dalgası eksizyonu ve lazerdir. Yöntemler pahalıdır, ancak kendilerini tamamen haklı çıkarırlar.

Büyüme oluşumu, vücudunuzdan zayıfladığına dair bir sinyaldir. Bağışıklığı, tıpkı neoplazmalardan kurtulmak gibi çeşitli şekillerde artırabilirsiniz. Ancak yetkin, bilinçli hareket edin ve deneyimli doktorlara danıştığınızdan emin olun.