Halk ilaçları ile papillomun etkili tedavisi

papillomlar için halk ilaçları

Birçoğu papillomların tedavisi için en etkili halk ilaçlarını bulmaya çalışıyor. Ancak bu, papilloma virüs hastalığının her bir bireysel durumunun değerlendirilmesine uygun bir yaklaşım gerektiren büyük ölçüde bireysel bir konudur. Halk ilaçlarının papillomlara karşı sadece bir doktorun mutabakatıyla kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Bazılarının kontrendikasyonları ve yan etkileri olabilir. Bu nedenle, halk tarifleri kullanmaya karar verseniz bile, bir uzmana gittikten sonra papilloma tedavisi önerilir.

Her Şeyden Önce Bağışıklık

Papillomlardan kurtulmak için sadece bu neoplazileri çıkarmak yeterli değildir. Papillomlar karmaşık bir şekilde ele alınmalıdır. Karmaşık tedavinin temel kurallarından biri bağışıklığı artırmaktır.

Papilloma virüsüne karşı mücadele, insan bağışıklık sisteminin yardımıyla yürütülüyor. Bu nedenle, papillomatozdan kurtulmak için vücudunuzun koruyucu işlevlerinin kendilerine verilen sorumluluklarla etkili bir şekilde başa çıkması gerekir.

Dahası, pahalı ilaçlara başvurmadan bağışıklığı artırmanın geleneksel bir yolu vardır - bir immünostimülan veya immünomodülatörler.

Papillomların halk ilaçları ile tedavisi, bağışıklık sisteminin performansını iyileştirmeyi amaçlayan birkaç temel adımı içerir.

 1. Güç düzeltmesi.Vücudumuzun tüm organları doğrudan birbiriyle ilişkilidir. İnsan beslenmesinin tüm iç sistemler üzerinde büyük bir etkisi vardır. Ne diyebiliriz, yediğimiz besinler vücudun iç durumunu saçlarımıza, tırnaklarımıza ve özellikle cildimize yansıtır. Abur cuburdan vazgeçip sağlıklı yiyecekleri tercih ederek, sindirim sistemini, sindirim sistemini normalleştirir ve koruyucu fonksiyonların seviyesini arttırırsınız. Yani beslenme, bağışıklık durumunu doğrudan etkiler.
 2. vücutta papillomların ortaya çıkmasının nedenleri
 3. Vitaminler ve mineraller.Vitamin almanın kolay bir yolu var - özel kompleksler satın almak. Ancak vücudunuzun tam olarak nelerde eksik olduğunu bulana kadar karşılaştığınız ilk vitaminleri satın alamazsınız. Bunun için testleri geçmeniz gerekiyor. Eczaneden satın alınan vitamin komplekslerinin kullanımına ek olarak, eksik iz elementleri gıdalardan da alabilirsiniz.
 4. Artan fiziksel aktivite.Hayatınız ne kadar aktif olursa, bağışıklık sisteminiz o kadar iyi işleyebilir. Başlangıç ​​için basit bir yürüyüş yeterlidir. Mümkünse bir spor yapın. Ancak aşırı fiziksel aktivitenin zararlı olduğunu unutmayın.
 5. Bağışıklığı tedavi etmek için halk ilaçları.Bunlar temel olarak şifalı bitkiler, ortamlar ve bunlara dayalı kaynatmalardır. Çok fazla tarif var, ancak bağışıklık için en yararlı olanları ısırgan otu, ginseng, aloe ve ekinezyadır.
 6. Sertleştirme.Bağışıklığı iyileştirmek için kontrastlı bir duş alabilir veya suyla duş yapabilirsiniz.
 7. İyi bir ruh hali.Şaşıracaksınız, ancak bir kişinin psiko-duygusal durumunun sağlık üzerinde ciddi bir etkisi var.

Popüler halk tarifleri

Papillomların halk ilaçları ile tedavisi için en etkili tarifler ayrı ayrı seçilir. Her insanın kendine özgü bir organizması olduğunu unutmayın. Aynı sarımsağın kullanımına normal bir şekilde yanıt verilirse, papillomlu başka bir kişide bu ürün artan cilt hassasiyeti nedeniyle alerjiye, tahrişe ve hatta yanmaya neden olabilir.

Biliyer papillomatoz gibi bazı papilloma virüsü hastalığı biçimleri tamamen halk ilaçlarıyla tedavi edilmemelidir. Bu nedenle, cinsel organlarda, ağızda veya safra kesesinde papillomlar oluşursa, tedaviyi kesinlikle tavsiyelere göre ve bir doktor gözetiminde yapın. Siğiller güvenli bölgelerde bulunuyorsa ve ciddi sorunlara neden olmuyorsa, onları kendiniz tedavi edebilirsiniz.

Sizi, olumlu eleştiriler almış ve siğillerin tedavisinde aktif olarak kullanılan papillomlar için bazı halk ilaçları hakkında bilgi almaya davet ediyoruz.

vücuttaki papillomlardan nasıl kurtulur
 1. Soğan kabuklarına dayalı bir müstahzar.Papillomalar için halk ilaçları kullanmak istiyorsanız, normal soğan kullanmayı deneyin. Kabuğuna ihtiyacınız olacak. Bir kavanozda toplayın ve asetik asitle değil normal sirke ile doldurun. Kavanozu kağıt veya bezle örtün ve 2 hafta boyunca odada bırakın. Kabuk hazırlandığında sirkeyi boşaltmanız ve soğan kabuğunu kurutmanız gerekir. Papillomlar oluştuğunda, halk ilaçları ile tedavi, birkaç yaprak alma, onları siğile bağlama ve gece boyunca bırakma ihtiyacını içerir. Sabah pansumanı çıkardığınızda cildinize yağ veya krem ​​sürün.
 2. Şifalı banyo.Papillomatoz, farklı alanları siğillerle kaplamışsa, aynı anda banyo ile tedavi edilebilir. Papillomadan kurtulmak için yaklaşık 3-5 kg ​​kestane yaprağına ihtiyacınız var. Dahası, siğillerle baş etmede daha etkili oldukları için yeşil olanları toplamak daha iyidir. Yaklaşık yarım kova yaprak topladıktan sonra tamamen kaynar su ile dökülür, kaynatılır ve ısrar edilir. 12 saat sonra şifalı banyo için kaynatma hazırdır. Et suyu suya dökülür ve prosedürler alınabilir. En iyi sonuçları elde etmek için, tam anlamıyla kendi vücut ısınızdan birkaç derece daha sıcak su kullanmanız önerilir. Papillomları halk ilaçları ile kestane yaprağı banyosu şeklinde çıkarmak için, kelimenin tam anlamıyla 8-10 prosedür gereklidir. Sadece bu tür banyolar 2 günde bir yapılabilir.
 3. Kalanchoe.Geleneksel tıp, Kalanchoe gibi bir bitkiye özel bir yer verir. Bu bitki ile papillomları tedavi etmenin geleneksel yöntemleri, taze yaprakların kullanılmasını içerir. Siğile kesilerek uygulanır, bandaj veya alçı ile sabitlenir ve gece boyunca bırakılır. En zor siğiller bile 8-10 işlemde çıkarılır.
 4. Celandine ve zeytinyağı.Geleneksel tıp konusundaki görüşlerine rağmen, ilgilenen her hekim, kırlangıçotunun siğillere karşı oldukça etkili olduğunu doğrulamaktadır. Şaşırtıcı değil, çünkü onlara dayalı papillomlar için farmasötik ilaçlar bile var. Ancak kırlangıçotu, siğilleri giderirken kendi ellerinizle etkili bir şekilde kullanılabilir. Bunu yapmak için, bitkiyi çiçek açtığı zaman toplamanız gerekir - mayıs-temmuz arası dönem. Bitki parçalanmalı, ancak küçük parçalara kesilmemelidir. Ellerinizi haşlamamak için eldiven takmanızı tavsiye ederiz. Kırılan bitkiye zeytinyağı dökülür. Siğil ilacının oranları aynıdır. Papillomlar için ilaç karanlıkta ve tercihen serin bir yerde 30 gün boyunca infüze edilir. Etkilenen cilt bölgeleri ayarlanarak siğiller yok edilir. Papillomlardan kurtulmak için günde 2-4 kez siğillere halk ilacı uygulanması tavsiye edilir.
 5. Patates, mazı ve kırlangıçotu.1 litrelik bir tenekeye ihtiyacınız olacak. Koşullu olarak 3 parçaya bölün ve her birini patates filizi, kırlangıçotu ve mazı filizleriyle doldurun. Her şey alkolle doldurulur ve 10-15 gün demlenir. Ortaya çıkan ürünle siğilleri günde yaklaşık 2-3 kez tedavi edin. Papillomlardan kurtulmak genellikle 10 gün sürer.
 6. Siğiller için sarımsak kremi.Papillomları ve siğilleri halk ilaçları ile yok etmek için çoğu sarımsak kullanır. Dahası, sarımsak saf haliyle siğillere mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Ancak sağlıklı ciltte papillomlar ve siğillerle daha yumuşak bir etki için sarımsak kremi kullanmak daha iyidir. Halk tarifi, doğranmış sarımsakları 1 ila 2 oranında herhangi bir yağlı krema ile birleştirmeyi sağlar. Papillomlar ve siğiller için ortaya çıkan çare, 1-2 saat boyunca büyümelere uygulanır ve bir sıva ile sabitlenir. Sonra bandajı çıkardığınızdan ve siğiller için halk ilacını ılık su ve sabunla yıkadığınızdan emin olun.

Papillomlar ve siğiller günümüzün acil bir sorunudur. Bununla hem geleneksel modern yollarla hem de geleneksel tıp yöntemleriyle başa çıkmak mümkündür.