İlaç ve halk ilaçları ile siğillerden nasıl kurtulur

siğilleri gidermek için doktor ve halk ilaçları

Siğiller ortaya çıkarsa, tedaviye hemen başlanmalıdır. Dağıtılamazlar. Soru hemen ortaya çıkıyor: 1 günde evde siğillerden nasıl kurtulur? Bu sorunun bir cevabı var. Lazer kozmetolojinin ve modern ilaçların olmadığı bir zamanda atalarımız tarafından biliniyordu.

Aşağıda sunulacak olan herhangi bir halk veya tıbbi yöntemi kullanarak onlardan evde kendiniz kurtulabilirsiniz. Ve önce siğillerin ne olduğunu ve onları nasıl tedavi edeceğinizi bulmanız gerekir.

Siğillerden nasıl hızlı kurtulurum

HPV (insan papilloma virüsü) en yaygın virüslerden biridir. Çoğu insan taşıyıcı, kendi içlerinde gizlenen bakteriyofajın farkında bile değildir. Bu nedenle hastalık cilt yüzeyinde uzun süre görünmeyebilir. Siğiller nereden geliyor? İnsan vücudunda siğiller iki nedenden dolayı oluşur:

 • içeride oturan insan papilloma virüsünden (HPV);
 • enfekte bir kişiyle temas nedeniyle.

Onlar nereden geliyor

İnsan derisinde yumrulu bir neoplazm olarak kendini gösteren iyi huylu bir tümör çeşitli tiplerde olabilir:

 1. sıradan;
 2. plantar;
 3. düz;
 4. Genital siğiller;
 5. yaşlılık siğiller

Daha:

 • Yaygın siğiller- ellerin üst yüzeyinde ve avuç içinde oluşur. 1 ila 10 mm çapında papüler oluşumlar, kural olarak, bir buçuk ila iki yıl içinde kendi kendine geçer. Tedavi için özel bir ihtiyaç yoktur.
 • plantar- basit (yaygın) siğillerin alt türlerinden biri. Dar ayakkabı giymekten kaynaklanır. Buna göre, ayak üzerinde, parmaklar arasında, topukta ortaya çıkarlar. Tabandaki bir siğil, yürürken özellikle acı verir. Hatta bazıları tezahürleri süresince sakat kalırlar.
 • düz- net bir yapıya ve pürüzsüz bir yüzeye sahip papüller. 5 mm'ye kadar çap. Yüksek bir görünüme sahiptirler. Derinin üzerindeki çıkıntılı kısım 1-2 mm'dir. Bu siğiller küçük çocuklarda veya ergenlerde görülür. Başka bir şekilde, genç siğiller olarak da adlandırılırlar. Gençlerin yüzünde özellikle alın ve burunda ortaya çıkabilir. Çocuğun dizinde veya vücudun herhangi bir yerinde. Ciltte tahriş ve mekanik hasar buna katkıda bulunabilir.
 • Genital siğiller- yumuşak bir dokuya sahip pembe renkli cilt büyümeleri. "Bacakta" düzeltildi. Görünüm, asılı boncukların görünümünü andırıyor. Kasıkta samimi yerlerde, erkeklerde peniste ve kadınlarda labiada görülürler. Kondilomlar doğrudan cinsel temas yoluyla bulaşır. Gelecekte, cinsel enfeksiyonların gelişimine katkıda bulunabilirler.
 • bunak- yaşlıların derisine yayılır. Bilim adamları, bu çeşitliliğin papilloma virüsüne ait olmadığını kanıtladılar. Ancak şimdiye kadar neden eski deride göründüklerinin kesin cevabı verilmedi. Keratomun bazal epidermisten kaynaklandığına inanılmaktadır. Boyunda, sırtta, göz altında, göz kapaklarında, göğüste, başta, dudakta ve hatta koltuk altlarında görülür. Ayrıca siğiller, yalnızca ayak tabanı ve avuç içi dışında başka herhangi bir yüzeyde oluşabilir.

Kendinizi siğil türlerinden biriyle bulursanız, umutsuzluğa kapılmayın. Bu hastalıkla savaşmaya başlasan iyi olur. Cildin estetik görünümünü bozan hastalığı, ilk aşamada kesin olarak yenmek için mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmaya çalışın.

Papillomlar kolayca tedavi edilebilir. Aşağıda, ellerde, yanakta, sırtta, genital papillomlardan ve vücudun diğer bölgelerindeki siğillerden kurtulmanın halk ve tıbbi yolları sunulacaktır.

Tıbbi tedavi

Nüfusun belirli bir kısmı tam anlamıyla viral papillomadan muzdariptir. Siğiller, cildin giysilerin altına gizlenemeyen görünür bölgelerini kaplar. Elleri periungual plaka boyunca, parmakların arasında, tırnağın altında veya yüzünde yamalı yumrularla kaplı insanları sıklıkla görebilirsiniz. Bazıları bu sinsi oluşumla ilaçla savaşmaya, ne olduğunu ve ondan nasıl kurtulacağını bulmaya karar verir. Diğerleri, yüzyıllardır test edilmiş ve çocuklukta ve hamilelikte kullanım için onaylanmış halk yöntemlerine başvurur. Her durumda, siğillerin ilaç tedavisi, tedavi bir dermatolog tarafından reçete edildiğinde gerçekleştirilir. Peki, ellerde ve vücudun diğer bölgelerindeki siğillerden nasıl kurtuluruz.

Hastalıktan kurtulmanın birkaç türü vardır:

 • Donanım lazerinin çıkarılması ağrısız bir işlemdir. iz bırakmaz;
 • Kriyoterapi, sıvı nitrojen ile papül yakma yöntemidir. iz veya yara bırakmaz;
 • Elektrokoagülasyon - teknoloji, iyi huylu bir nodül veya nodül grubuna elektrik akımı uygulanarak uygulanır. İşlemden sonra iz kalmayacaktır, ancak küçük izler oldukça olasıdır;
 • Ameliyat, papillomu çıkardıktan sonra küçük bir yara bırakan mini bir ameliyattır.

Halk ilaçları ile tedavi

Halk yöntemleri çoğu hastalığı tedavi edebilir. Ve parmağınızda bir siğil varsa, büyükanneler size ondan nasıl kurtulacağınızı söyleyecektir.

İşte bazı etkili yollar:

 1. Üvez lapası 10 seansta düz siğillere yardımcı olacaktır. Taze çekilmiş üvez ezilir. Yulaf buğulanmış siğillere uygulanır. Ardından bölge medikal bir bandajla sarılır. Bu prosedürü gece yaptığınızdan emin olun.
 2. Patates yardımıyla göz kapaklarındaki siğillerden kurtulun. Papilloma taze sıkılmış meyve suyu ile bulaşır. Pamuklu aplikatör ile uygulanabilir. Diğer bir seçenek ise rendelenmiş çiğ patates talaşı uygulamaktır. 20-30 dakika. Daha sonra meyve suyu oluşumu daha güçlü bir şekilde doyurur.
 3. Celandine, tırnak, genital siğillerin yanı sıra diğer sinsi neoplazma çeşitlerini de kaldırabilir. Prosedür bir ot kökü gerektirir. Ondan birkaç damla meyve suyu almanız gerekir. Meyve suyu, cildin siğillerle kaplı olduğu yerlere noktasal olarak uygulanır. Yıkanması gerekmez. Kırlangıçotu sıvısı papül çekirdeğini ıslatmalıdır. Zamanla, siğil siyahlaşmaya ve düşmeye başlayacaktır.
 4. Bir elma ile topuk siğillerinden kurtulabilirsiniz. Sadece olgunlaşmamış meyveler gereklidir. Elma dilimler halinde kesilir. Etkilenen bölgeye bir kısım uygulanır. Üçüncü tedavide, basit bir meyvenin suyunun nasıl harikalar yarattığını fark edeceksiniz.
 5. Asetik asit, iyot veya hidrojen peroksit (% 3) yardımıyla genç papillomlardan kurtulmaya yardımcı olacaktır. Siğil bulunan bir nokta, yukarıdaki bileşenlerden birine batırılmış bir pamuklu çubukla bulaşır. İşlemler siğilin tamamen kaybolmasına kadar devam eder.
 6. Senil siğillerden darı ile tedavi edilebilir. Kabuğu çıkarılmış taneler porselen bir kaseye dökülür. 1 su bardağı darıya 2 su bardağı ılık su oranında su ile dökülür. Yarım saat sonra siğilli ellerinizi sıvının içine sokabilir ve darı tanelerini ayıklayabilirsiniz. Ayrıca tedavi süresi boyunca diyette bu tahılın büyük bir miktarını içermesi gerekir.
 7. Ve geleneksel olmayan kategorisinden başka bir yol da bir komplodur. Yeni ayda, benlerin her birinin üzerine havada kırmızı iplik düğümleri bağlamak gerekir. Ardından ipliği toprağa gömün. Burası görünmez olmalı. İplik zeminde parıldadıktan sonra siğil kaybolacaktır.

Yukarıdakilere ek olarak, internette incelemeleri olan birçok eczane ilacı vardır. Temel olarak bunlar, bileşimlerinde kırlangıçotu özü ve diğer bitki bileşenlerini içeren müstahzarlardır. Kişilerinizi dikkatlice izlemeniz ve bir enfeksiyon meydana gelirse hemen tedavi etmeye başlamanız gerekir. O zaman cildiniz temiz ve sağlıklı olacak!