Papilloma virüsü evde nasıl kaldırılır: cerrahi ve halk yöntemleri

Evde papillomlardan nasıl kurtulur - bu soru birçok kişiyi endişelendiriyor. İnsan vücudundaki papilloma sadece rahatsızlığa neden olmaz, aynı zamanda güzellikte de bir kusurdur.

Ek olarak, bir neoplazm, daha sonra hem tedavi etmek hem de sonuçlardan kurtulmak oldukça zor olan kötü huylu bir hale dönüşebilir.

Böyle bir hastalık vücutta belirli rahatsızlıkların ortaya çıktığını gösterdiğinden, evde papillomlardan kurtulmadan önce tedavi türünü belirlemek gerekir - bazı durumlarda ilaç tedavisi etkilidir, diğerlerinde - halk ilaçları.

papilloma virüsü tedavisi

Bir sağlık kurumuna gitmek imkansızsa, zorluklara başvurmadan evde büyümelerden kurtulabilirsiniz.

Papilloma, cilt yüzeyinde veya mukoza zarında hasar ve belirli bir şekildeki büyüme oluşumlarında kendini gösteren viral bir enfeksiyondur. Bu bağlamda, şifalı bitkiler, tentürler alarak ve enfekte bölgeye kendi ellerinizle reçeteli merhemler uygulayarak neoplazmalardan kurtulabilirsiniz.

Tedavi şunları içerir:

 • Virüslerin tamamen ortadan kaldırılması
 • Bağışıklık güçlendirme,
 • Efektleri kaldırma
 • Önleme.

Neoplazmaların evde terapötik olarak bertarafı, mevcut ilaçların kullanımını, halk ilaçlarının kullanımını ve virüsün kapsamlı bir şekilde imha edilmesini ve sonuçlarını içerebilir. Evde neoplazmlardan kurtulmak mümkün mü? - Evet, ilaçların hazırlanmasına ve reçeteye göre kullanılmasına kesinlikle uyuyorsanız.

Evde papillomlardan kurtulmak için halk ilaçları

Halk ilaçları ile tedavi: yemek tarifleri

Papillomlardan evde halk yöntemleriyle kurtulmak, uyuşturucu uygulamasından daha az etkili olamaz.

İlk olarak, atalarımızın zamanında test edilmiş yöntemlerin uygulanmasına dayanmaktadır.

İkincisi, evde bir halk ilacı, ilaçlarla birlikte yan etkiler olmadan en sık kusurdan kurtulmaya yardımcı olur.

yemek tarifleri listesi

 1. Çamaşır sabunu.Sıradan çamaşır sabunu (halk arasında "Ev sabunu %72" olarak da adlandırılır) kaba bir rende üzerinde rendelenmelidir. Elde edilen kütle ılık su ile dökülür ve iyice karıştırılır. Daha sonra, bu süspansiyon, büyümeyi yatmadan önce yağlar. Daha fazla etkinlik için, gece boyunca sabunlu suya batırılmış gazlı bez losyonları yapabilirsiniz, ancak neoplazmaya zarar vermemeye dikkat edin. Evde çamaşır sabunu papillomlardan hızlı bir şekilde kurtulmaz, ancak sonuçsuz kalır.
 2. Çiğ tavuk yumurtası.Bu yöntemi kullanarak evde papillomları çıkarmadan önce yumurtanın beyazını sarısından ayırmanız gerekir. Protein cilt oluşumuna uygulanır ve kuruyana kadar orada kalır. Ortaya çıkan kabuk, büyümeyi sıkılaştıracak ve daha fazla gelişmesini engelleyecektir. Siğilleri bir proteinle yayın, protein tamamen kuruduğunda her zaman olmalıdır.
 3. Ceviz ve gazyağı.Gazyağı üzerinde olgun ceviz tentürü kullanılması, evde büyümeyi yakmak için bir şeyler arayan insanlar tarafından sıklıkla kullanılan tehlikeli maddelerin kullanımını değiştirmenizi sağlar. Somun şeffaf bir kapta yaklaşık bir ay demlenmelidir. Elde edilen sıvıyı günde en az 3 kez kondiloma uygulayın. Yakıtla birlikte salınan tanenler, papilloma virüsü gibi virüslerle hızlı ve etkili bir şekilde mücadele eder.
 4. Patates.İster ilaç ister alternatif tedavi olsun, ister evde, ister klinikte vücudunuzu virüslerden arındırmadan önce bağışıklık sistemini güçlendirmeniz gerekir. Saf patates suyu, koruyucu özelliklerini arttırmanın en iyi yoludur. Sonucu elde etmek için her sabah ve akşam aç karnına en az 100 ml patates suyu almanız gerekir.

İlaç tedavisi (merhem müstahzarlarının listesi)

Her evde ilk yardım çantasında kesinlikle bir antibakteriyel merhem bulunur. Orada değilse, satın alınmalıdır.

Evde papilloma tedavisinin zamanında başlaması, yalnızca olası komplikasyonlardan kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda yara ve yara izlerinin oluşumunu da önleyecektir.

En etkili merhemler cildi kurutan ve virüsleri öldüren ilaçlardır.

Dermatologlar, evde merhemler-müstahzarlar yardımıyla papillomlarla nasıl başa çıkacaklarını en iyi bilirler. Neoplazmalardan hızla kurtulmak için çoğu kişi aşağıdaki ilaçları tercih eder:

 • Merhemin dioksotetrahidroksitetrahidronaftalin ile etkinliği, mükemmel bir antiviral etki ile doğrulanır. Bu merhem, genital siğillerden yalnızca gelişimin ilk aşamasında kurtulmaya yardımcı olmada en etkili olmasına rağmen, ek bir evde tedavi olarak en uygunudur. Evde bir neoplazmı dağlamak için bir şey arayanlar bu merhemi en iyi seçenek olarak bulacaklar.
 • Bu merhemin bir parçası olan interferon, virüsler tarafından besin proteini üretimini durdurmaya yardımcı olur ve bunun sonucunda papilloma buharlaşır.
 • Merhemde büyük miktarlarda bulunan salisilik asit, papilloma üzerinde "koterize" bir etkiye sahiptir ve bu da kısa sürede büyümelerden kurtulmanızı sağlar. Asit içeren elementlerin içeriğine rağmen, merhem insanlar için kesinlikle zararsızdır. Sınırsız bir süre boyunca evde insan vücuduna uygulanabilmesi nedeniyle sadece virüsler üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir.
 • Sodyum hidroksitli jel çok güçlü bir etkiye sahiptir. Sıcak suda ön buharlamadan sonra papillomun ucuna uygulanır.
 • Patates filizlerinin polisakkaritleri içeren jel, hızlı etkinliği ve kontrendikasyonların olmaması ile ünlüdür. Dermatologlar, merhem bileşenlerinin derinin altındaki virüslerden kurtulma yeteneğini vurgular.

En az yüz çeşit papilloma virüsü olduğu akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, evde papillomların çıkarılmasının istenen etkiye sahip olması için farklı yol ve merhemlerin denenmesi tavsiye edilir. Bu, virüsün belirli bileşenlere karşı direncinden kaynaklanmaktadır: bir merhem bazı papillomlarla, diğeri ise diğerleriyle baş eder.

Dağlama özelliği olan kırlangıçotu, papillomun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Papillomların bitkilerle tedavisi

Doğada var olan her bitki, şu veya bu şekilde tüm insan vücudunu veya içindeki belirli yerleri etkileyen unsurlar içerir.

Floranın bazı temsilcilerinin mükemmel antiviral özellikleri, evde neoplazmalardan ilaçlardan daha hızlı kurtulmayı mümkün kılar.

Çoğu zaman, bitkisel ilaçların kullanımı, belirli dozlarda yutularak ve ayrıca bitkilerden elde edilen solüsyonların veya merhemlerin etkilenen bölgelere uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

Tedavi için bitkilerin listesi

 • Soğan.Papillomu evde çıkarmadan önce, kafayı ikiye kesmeniz ve sirkeli bir kaba koymanız gerekir. Birkaç saat sonra soğanın çıkarılması, bir bandajla sarılması ve gece boyunca papillomaya bağlanması gerekir.
 • Sarımsak.Soğanların aksine sarımsak, tentür gerektirmez. Neoplazmalı cilt bölgelerini ovmak için ikiye kesilmiş bir diş sarımsak kullanılır.
 • Kırmızı pancar.Bu üründen elde edilen meyve suyu, evde papillomdan kurtulmanızı sağlayan harika iyileştirici özelliklere sahiptir. Her 3-4 saatte bir oluşan büyümeye pancar suyu uygulayın.
 • Karahindiba."Karahindiba" bitkisi Mayıs-Haziran aylarında hemen hemen tüm ılıman yerlerin çayırlarında ve tarlalarında bulunur. Bitkiden meyve suyu sıkılır, ardından papilloma bulaşır. Büyümelerin evde tamamen elden çıkarılması bir aydan daha kısa sürede gerçekleşir.
 • Kırlangıçotu.Bu bitkinin suyu etkili dağlama özelliklerine sahiptir. Tedavi için, her 3 saatte bir neoplazmaya taze çekilmiş bir bitkinin suyunu damlatmanız gerekir. Celandine iki hafta içinde neoplazmalardan kurtulabilir.

Sunulan bitkiler nadir değildir veya Kırmızı Kitapta listelenmiştir. Ve çoğu zaman, en etkili ilaç ayaklarımızın altındayken, evde papillomları nasıl çıkaracağımızı bilmememiz olur.

Kız yüzündeki papillomları nazik yöntemlerle iyileştirdi

Vücutta ve yüzde yapılan tedavinin özellikleri nelerdir?

Her şeyden önce, papilloma vücudun görünümünü bozar. Bir neoplazmı tedavi etmenin sonuçlarının vücutta bir yara izi veya yara izi bırakabilmesi nedeniyle, yüzdeki ve vücuttaki büyümelerden kurtulmak değişir.

Yüzde, cildin sağlıklı bölgelerine en az etkisi olan yöntemler, yöntemler ve müstahzarlar kullanılır.

Güçlü dağlama yapıldığında, vücutta daha etkili araçlar kullanılabilir, ardından bir yara izi oluşur.

Evde halk ilaçları ile yüzdeki hastalıktan kurtulmak için, özellikle olumsuz havalarda sokakta geçirilen süreyi sınırlamanız gerekecek. Parlak renkli tıbbi sıvıların (örneğin pancar suyu) yanı sıra bandaj ve losyonların kullanılması birçok insan için estetik olmadığı için, jellerle yetinmek gerekir.

Vücuttaki papillomlar ile evde daha hızlı ve daha etkili bir tedavi yöntemi kullanmak mümkündür, çünkü "onları sessizce nasıl çıkaracağınızı" düşünmenize gerek yoktur. Giysilerle sık temas, sürtünmeye veya siğillere zarar verebilir. İnsan vücudunda asidik maddeler içeren halk ilaçlarının kullanımına izin verilir.

Boyundaki papillomlar genellikle evde tedavide zorluklara neden olur. Giysilerin yakalı neredeyse sürekli sürtünmesi ve başkalarının bakışlarına erişilebilirlik, her zaman cilt oluşumundan hızlı bir şekilde kurtulmanıza izin vermez. Evde, insan vücudunun hareket halinde sınırlı olduğu bir süre için uygulanan halk ilaçları ile bu yerdeki büyüme ile mücadele etmek en iyisidir - geceleri.

Büyük papillomların lazerle çıkarılması

Büyük boy kaldırma özellikleri

Evde papillomlarla savaşmak için kullanılan herhangi bir halk ilaçları, büyümenin yalnızca dış kısmını etkiler.

Derin kökleri olmayan son zamanlarda ortaya çıkan papillomlar, merhemler ve losyonlar yardımıyla tamamen çıkarılabilir.

Modern tıp olmadan evde büyük papillomların çıkarılması neredeyse imkansızdır. Tek bir merhem cilde bu kadar derinden nüfuz edemez ve virüslerin vücudundan kurtulamaz.

Büyük bir papillom nasıl kaldırılır? - sadece bir doktor yardımı ile. Cerrahi yöntemler, bir lazer, sıvı nitrojen veya radyo dalgaları ile güçlü bir etki içerir. En etkili yöntem, büyümeleri cerrahi bir neşter ile çıkarmaktır. Kurtuluş sürecini hızlandırmak için modern yöntemlerin tedavisinde halk ilaçlarının kullanımına izin verilir.

Evde papillomlardan nasıl kurtulur: yemek tarifleri

 1. Yapışkan bant.Tıbbi yapışkan bant herhangi bir eczaneden satın alınabilir. Papilloma 7 güne kadar küçük bir segmentte mühürlenir. Deriden ayrıldığında, kurumuş oluşumlar ayrılır.
 2. Aloe.Bu bitki deriden "enfeksiyon çekme" yeteneğine sahiptir. Bitkinin yaprağı uzunlamasına kesilir ve içi ile papilloma uygulanır. Her 3 saatte bir aloe yaprağı yenisiyle değiştirilmelidir.
 3. Karahindiba tentürü.Taze sıkılmış meyve suyu ile birlikte karahindiba, alkol ile birleştirildiğinde iyileştirici özelliklere sahiptir. Büyümeye tentürü uygulamadan önce, karahindiba çiçekleri iki hafta boyunca üçlü kolonya ile aşılanır.
 4. Muz kabuğu.Muz, cilt virüslerine karşı mücadelede mükemmel bir halk ilacıdır. Neoplazmayı kabuğun içi ile günde birkaç kez ovalayın.

Papillomların evde tedavisi "hastane yöntemlerine" kıyasla çok daha uzun sürer. Öte yandan, halk ilaçları ile ciltteki büyümelerden kurtulmanın yan etkileri yoktur ve sonuç bırakmaz.

Evde neoplazm üzerindeki etkinin, yalnızca reçeteli ilaç hazırlanırsa ve kullanım sırasında oranlara uyulursa etkili olduğu unutulmamalıdır.

İyileştirilmiş sağlık belirtileri

 • Papillom hacminin azaltılması,
 • Kaşıntıyı kes,
 • Birikmenin rengini ete çevirmek.

Evde tedaviden sonra semptomlar devam ederse, bir doktora danışmalısınız.

Makaledeki tüm veriler bilgilendirme amaçlıdır ve kendi kendine tedavi seçeneklerini kabul etmiyoruz. Daha ayrıntılı cevaplar için bir uzmana danışmanız gerekir.