Bir eczanede geniş bir ilaç listesinden siğiller ve papillomlar için hangi çare seçilir?

İnsan papilloma virüsü (HPV) ile enfekte olduğunda iyi huylu cilt büyümeleri ortaya çıkar. Bir eczanede siğiller ve papillomlar için bir çare seçerken, enfeksiyon ve cildin üst tabakası üzerindeki etkisini dikkate almak gerekir. OTC ilaçlar daha hafiftir ve cildi tamamen temizlemek için uzun süre kullanılmalıdır.

parmaklarda siğiller nasıl kaldırılır

Alkali solüsyonlarla siğillerin kendiliğinden yok edilmesi

İlaçları kompres veya ılık suyla banyo uygulamadan önce yoğun bir neoplazmanın yumuşatılması önerilir. Sıcak bir kabartma tozu çözeltisiyle losyon yapabilirsiniz. Daha sonra çözelti veya merhem, viral bir enfeksiyon ile enfekte olmuş hücrelere daha kolay nüfuz edecektir. Daha agresif maddeler siğilleri daha hızlı yok eder, ancak daha sıklıkla yanıklara ve tahrişe neden olur.

İlk önce bir dermatoloğa danışmalısınız, böylece doktor örneğin bir eczanede ellerdeki siğiller için hafif veya agresif bir ilaç önerir. Uzman, bir veya başka bir ilacın avantajları ve dezavantajlarının neler olduğunu açıklayacaktır. Ayrıca uygulama sıklığına, tedaviler arasında agresif bir çözümle ara verme ihtiyacına dikkat etmek de önemlidir. Büyüme çevresindeki sağlıklı cilt, bebek merhemiyle yağlanmalı veya bir sıva ile kapatılmalıdır.

Viral kökenli büyümelerin çözülmesi birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebilir.

Bir eczanede siğiller için özel bir çare alkali içerir. Kostik madde, virüsü içeren cilt hücrelerini öldürür. Deri tümörünün üst ve bacağına sıvı uygularken önce kızarıklık başlar, ardından büyüme siyaha döner ve düşer. Alkali bir çözeltinin bir uygulamasından sonra küçük bir siğil kaybolabilir, büyük olanın 2 ila 5 kez sıvı ile nemlendirilmesi gerekir. Her tedaviden sonra 3-5 gün ara verilmelidir.

Siğillerin ve papillomların kademeli olarak çözülmesi için asitler

Harici kullanım için sıvı ve merhem, evde tabletlerden daha sık kullanılır. Müstahzarlar genellikle antiseptik, antiviral ve diğer aktif maddeleri içerir. Üst azgın kitleleri yumuşatmalı ve enfekte cilt hücrelerine nüfuz etmelidirler. Salisilik, laktik, asetik ve diğer asitler bu görevle iyi başa çıkıyor. Keratolitik, antiseptik, antienflamatuar etkiye sahiptirler, HPV'den etkilenen dokuları çözerler.

Terapötik yama 3 gün sonra cildin patolojik bölgesine sabitlenmelidir. Bu veya salisilik asitli başka bir ürünü kullanmadan önce, üst tabakanın yumuşaması için siğilleri buharda pişirmek gerekir. Daha sonra stratum corneum'un bir tırnak törpüsü ile ovulması veya tırnak makası ile kesilmesi önerilir.

Günlük olarak salisilik asitli bir çözelti veya merhem uygulanır, üstüne tıbbi bir sıva veya bandaj ile sabitlenir. Siğilden kurtulmak birkaç hafta veya daha uzun sürebilir. Ancak nadir yan etkileri olan ağrısız ve güvenli bir tedavidir. Tahriş, kızarıklık, ağrı, yanma varsa, ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Harici kullanım için bir çözüm daha agresif bir etkiye sahiptir. Sıvı konsantre asitler içerir: nitrik, asetik, oksalik, laktik ve ayrıca bakır nitrat. Ampuldeki çözeltinin hacmi 0, 2 ml'dir, paketin fiyatı 670 ruble'dir.

Solüsyonun tek başına kullanılması önerilmez, agresif bir sıvı ciddi yanıklara ve doku nekrozuna neden olur. Nitelikli yardım almak için, tıbbi personelin özel bir aplikatör veya cam pipet kullanarak siğilleri ve papillomları doğru ve doğru bir şekilde işleyecekleri dermatoloji ofisi ile iletişime geçmelisiniz.

Bir eczanede siğiller için doğal ve ilgili ilaçlar

Naturopatik balsam laktik asit, bakır tuzları ve bitki özleri içerir. Kıvam olarak, sakızlar, Sibirya sedirinin reçinesi, huş ağacı ve çam tomurcukları özleri, mumya ve taş yağı içeren bir krem-jeldir. Aletin dezenfektan, iltihap önleyici ve iyileştirici etkisi vardır. Etkilenen cilt bölgelerinin tedavi sıklığı günde 2 ila 5 defadır.

yüzdeki siğiller uyuşturucudan nasıl kurtulur

Krem macun %40 üre (karbamid) içerir. Bu madde, alkaliler ve asitlerin yanı sıra keratolitik bir ajandır. Krem siğilleri yumuşatır, bu nedenle keratinize kısmının çıkarılması daha kolaydır. Ayrıca HPV aktivitesini azaltan glisirizik asit içerir.

Krem siğil üzerine kalın bir tabaka halinde uygulanır, üstüne 2-4 kat katlanmış bir bandajla kapatılır. Bu kompresi deriye bir sıva ile sabitleyin. Bir günde çıkarılırlar, yumuşayan siğil çıkarılır, su ile yıkanır. Birkaç uygulamadan sonra, büyüme bölgesindeki cilt temizlenir ve düzleştirilir.

Bir aerosol ile bir siğil dondurmak

Dondurucu müstahzarlar, cilt sıcaklığını eksi değerlere düşüren dimetil eter içerir. Evde kriyoterapi için bir araç siğilleri anında dondurur (mukoza zarlarında kullanmayın). Soğuk önce ciltte beyazlaşmaya neden olur, yanma hissi, ardından kızarıklık olur. Soğutucuya maruz kalan dokular ölür. Bir aerosol ile soğutulduktan sonra siğil 7-14 gün içinde yavaş yavaş kaybolur.

Enflamasyon başlarsa, iyileşmeyi hızlandırmak, balonun altındaki yaranın enfeksiyonunu önlemek için terapötik bir merhem uygulanabilir.

Forumlarda, kriyoterapinin bağımsız kullanımı hakkında çok çeşitli incelemeler okuyabilirsiniz. Yöntemin evde kullanıma uygun olduğu, siğillere yardımcı olduğu, iz bırakmadığı belirtilmektedir. Yaklaşık olarak her saniye gözden geçirme, bir aerosolün yüksek fiyatı, nüksetme gibi eksiklikleri listeler.

interferon alfa ile HPV tedavisi

Papilloma virüsü, vücudun güneşe, tere ve suya daha fazla maruz kalan bölgelerini etkiler. Enfeksiyon en küçük çatlaklardan ve diğer mikro hasarlardan geçer. Kişisel hijyene uyum, vücudun HPV'ye karşı savunmasını güçlendirme sorununu yalnızca kısmen çözer.

Her türlü enfeksiyona direnebilen vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir.

Enfeksiyona karşı zayıf korumanın arka planında meydana gelen çoklu siğillerin tedavisi, interferonlu farmasötik ürünlerle sağlanabilir. Fitiller, merhemler ve jeller şeklinde modern bir ilaç üretilir. İmmünomodülatör etkisi olan hücrelerde virüslerin üremesini baskılayan interferon alfa içerirler. Ayrıca antioksidan E vitamini içerir.

Siğiller, cildin herpetik lezyonları ve mukoza zarları için bir ilaç kullanılır. Bir inceleme, merhem tedavisinin 4 hafta sürdüğünü kaydetti. Bu sürenin ilk yarısında, akşamları plantar siğillere merhem uygulandı, bazen prosedür sabahları tekrarlandı. Sabrınız varsa ve geri adım atmazsanız, bir ay sonra siğiller kökle birlikte düşer, yerine yeni cilt büyür.

immünomodülatör

Siğil ilacının etken maddesi vücutta kendi interferon alfasının üretimini tetikleyerek HPV'ye karşı etkin koruma sağlar. Alet, genital ve diğer siğil türlerini, yaşlılık keratomlarını, molluscum contagiosum'u tedavi etmek için kullanılır.

Harici kullanım için krem, her gün yatmadan önce uygulanır, böylece madde etkilenen cilt bölgesine 6-10 saat etki eder. Terapötik kursun süresi 3-4 aydır. İncelemelerdeki alıcılar, yüksek fiyat gibi fon eksikliğine işaret ediyor.