Evde papillomlar nasıl kaldırılır

Papilloma virüsü, tokalaşma, öpüşme ve cinsel temas yoluyla bulaştığı için nüfusun %99'unu enfekte eder. Mikroorganizmanın sahipleri yüzme havuzlarına ve hamamlara gelen ziyaretçilerdir. Virüs uzun süre uykuda kalabilir. Bağışıklık sistemi zayıfladığında devreye girer. Deri veya mukoza zarları, geleneksel ve halk yöntemiyle atılan çirkin büyüme - papillomlarla kaplıdır.

sırtta papillom nasıl kaldırılır

Önlemler ve Yasak Uygulamalar

Oluşumlar iki nedenden dolayı kaldırılır: tıbbi ve kozmetik. Papillomlar estetik olmayan bir görünüme sahiptir ve belirli koşullar altında malign tümörler haline gelebilir. Büyümeler, tehlikeli olmadıklarını onaylayacak bir dermatolog tarafından incelenmeli ve yalnızca bir uzmana danıştıktan sonra oluşumlar atılabilir.

Papilloma, aşağıdaki durumlarda halk ilaçları tarafından kaldırılmaz:

 1. Hızla büyür veya kahverengi, kırmızı veya siyah olur.
 2. Oluşum ağzın mukoza zarında, nazofarenkste, gözlerin köşelerinde veya göz kapağında bulunur.
 3. Büyüme kanar, düzensiz "yırtık" kenarlara ve heterojen gevşek bir yapıya sahiptir, bir kökten uzanan birkaç küçük parçadan oluşur.

Papillomun makas veya bıçakla kesilmesi yasaktır. Yaralı dokular kötü huylu tümörlere dönüşür ve virüsler ve bakteriler, bağışıklığın zayıfladığı açık bir yaraya nüfuz eder. Virüs vücuda tekrar saldırır ve papillomların sayısı artar.

Makas, ölümcül olan bir enfeksiyon ve kan zehirlenmesi kaynağıdır.

Yapışkan bantla kapatmak için oluşumların ipek iplikler veya saçlarla sarılması önerilmez. Yöntem eski ve tehlikelidir. Bazen dolaşım sisteminden kesilen büyüme kurur ve düşer. Ancak daha sık olarak, bir papillom bu şekilde çıkarıldıktan sonra, bir yara izi veya çirkin bir yara izi kalır, komplikasyonlar ortaya çıkar.

Cinsel organlarda bulunan oluşumlar jinekolog tarafından çıkarılır. Papillomları dağlar ve virüsü baskılayan ve bağışıklığı artıran ilaçları reçete eder.

Güzel bir cilt için Aloe

Bitki, virüsü yok eden, büyümenin ölümüne ve cildin hızlı restorasyonuna katkıda bulunan keratolitik bileşenler açısından zengindir. Yalnızca beş yaşında veya daha büyük aloe kullanın. Genç çalılarda, düşük konsantrasyonda faydalı bir madde.

İç mekan çiçeğinden bir yaprak kesin ve iş parçasındaki tozu yıkayın. Aloe'yi plastik bir torbaya sararak silin ve buzdolabına koyun. 2-3 gün sonra çıkarın, küçük bir parça kesin ve ikiye bölün. Hamurda bir parça gazlı bez, bez veya pamuk yünü nemlendirin ve bir sıva ile yapıştırarak papilloma yapıştırın. 4-5 saat sonra çıkarın, manipülasyonları 10 gün boyunca günde iki kez tekrarlayın.

Bitkiden sıkılmış meyve suyundan veya ikiye bölünmüş yaprağın kendisinden formasyona bir kompres uygulayabilirsiniz. Çiçeğin alerjiye neden olup olmadığını test ettiğinizden ve kontrol ettiğinizden emin olun.

Papillomlardan tavuk yumurtası

Protein kullanılırsa küçük büyümeler kaybolacaktır. Daha büyük oluşumlar kabuk tarafından kaldırılır.

papillomlardan tavuk yumurtası

Küçük papillomlar için bir tedavi hazırlamak için protein ayrı bir kaba aktarılır. İş parçasında bir damla yumurta sarısı olmamalıdır. Ürün hafifçe dövülür, protein köpüğünün cilde uygulanması daha kolaydır. Şeker veya tuz eklemeyin. Bir pamuklu çubuğu ilaçla nemlendirin ve papillomun üzerine dikkatlice dağıtın, böylece tamamı viskoz yarı saydam bir filmle kaplanır.

Oluşumları günde 3 ila 5 kez boş bir protein ile yağlayın. Büyümeler bir haftalık tedaviden sonra kurur ve azalır ve 1-1. 5 ay sonra tamamen kaybolur.

Yumurta kabuğu bir ovma gibi çalışır, yavaş yavaş papillomu siler, bu nedenle dikkatli kullanılır. Ajan dezenfekte etmek ve kurutmak için 280-300 derecelik bir sıcaklıkta bir fırında 30-40 dakika kalsine edilir.

İş parçasını bir kahve değirmeni veya havanda öğütün. Tozu doğrudan papilloma uygulayın, tedavi edilen büyümeyi ince bir pamuk yünü tabakasıyla kaplayın ve üstüne bir sıva ile kapatın. 5-6 saat sonra yumurta kabuğunun kalıntılarını suyla yıkayın, ancak sert bir şekilde ovalamayın. Üç gün ara verin.

Büyüme kaybolana kadar manipülasyonları tekrarlayın. Bazen 1-2 işlemden sonra kaybolurlar, diğerleri birkaç hafta veya ay harcamak zorunda kalır.

egzotik yollar

Muz kabuğu kurur ve papillomları ortadan kaldırır. Sorunlu bölgeye içeriden uygulayın ve 5-15 dakika bekletin. Muz küspesinin kalıntılarını ılık suyla durulayın ve ardından büyümeyi uçucu yağ ile tedavi edin. Örneğin, fitocid içeren çay ağacı. Maddeler lokal olarak etki ederek virüsü yok eder ve yeni oluşumların ortaya çıkmasını engeller. Asit içeren limon esansiyel yağı da yardımcı olur. Papillomayı dağlarlar, ancak ajan sadece büyümenin kendisine uygulanır. Uçucu yağ, sağlıklı bir cilt bölgesi ile temas ettiğinde yanıklara neden olur.

Papillomlar ve hint yağı ile yardımcı olur. Büyük oluşumlarda, ajan hafif masaj hareketleriyle ovulur. Küçük olanlara 1-2 damla yağ uygulayın. Bir pamuklu çubuğu veya çubuğu hint yağına batırın. Tedavi edilen papillomu gazlı bez ve bandajla örtün veya bir alçı ile kapatın.

Patates suyu ile kozmetik bir kusur da ortadan kaldırılacaktır. Hazırlanması kolaydır:

 • Büyük veya orta boy bir sebzeyi deriden soyun.
 • İnce rendeleyin veya öğütün.
 • Gazlı bez torbaya aktarın ve sıkın.

Suyu bir cam şişeye veya kavanoza dökün ve pastayı atın. Sıvıyı günde 2-4 kez papilloma uygulayın. Yapıştırmayın, ürün kuruyana kadar bekleyin.

Tüm problemler için temizleyici

Kırlangıçotu etkinliği geleneksel tıp tarafından bile kabul edildi. Eczane, sorunu tek kullanımda çözen bitkiden konsantre bir özü satıyor. Birkaç ev yapımı homeopatik ilaç tarifi vardır.

papillomların çıkarılması kırlangıçotu

Birkaç taze kırlangıçotuna ihtiyacınız olacak. Sapı parçalara ayırın ve çıkan suyu papilloma uygulayın. İlk haftada, oluşumu her 3-4 saatte bir yağlayın. Daha sonra günde 2-3 kez azaltın. Büyüme kuruyana kadar devam edin.

Papillomlar periyodik olarak yüzde mi yoksa gövdede mi ortaya çıkıyor? Eldeki her zaman kırlangıçotu bazlı bir alkol tentürü olmalıdır:

 1. 80-90 g iş parçası yapmak için bir demet taze bitkiyi ince doğrayın.
 2. Bitkiyi bir cam kavanoza dökün.
 3. Su-alkol karışımına dökün. Her sıvıdan 100 ml alın.
 4. 5 gün boyunca sallayın ve yatağın altına koyun.
 5. Periyodik olarak bileşenleri çıkarın ve karıştırın.

Alkol infüzyonu ile papillomlar nasıl kaldırılır? Ürüne bir pamuklu ped batırın, sıkın ve büyümeye uygulayın. Streç film ve bandajla sabitleyin. Papillom yüzünde bulunuyorsa bir yama kullanabilirsiniz. 25 dakika sonra kompresi çıkarın ve tahrişi önlemek için cildi suyla yıkayın. Kırlangıçotu bulaşmış sağlıklı bölgeleri bitkisel yağ veya bebek kremi ile yağlayın.

Büyümeyi günde 2-3 kez en az 14 gün boyunca işleyin.

Yöntem hassas veya kuru cilde sahip hastalar için uygun değildir. Alkol kurur ve soyulmaya neden olur. Bu durumda, papillomların su bazlı bir bitki özü ile tedavi edilmesi önerilir.

Büyüme için bir çare nasıl hazırlanır?

 1. 150 g kırlangıçotu doğrayın ve bir emaye tavaya aktarın.
 2. 200 ml suda 30 dakika bekletin.
 3. Karışımı kaynatın, soğutun ve ikinci kez ısıtın.
 4. 50-100 ml su buharlaşana kadar infüzyonu ateşte tutun.
 5. Tencereyi ocaktan alın ve bir havluyla sarın.

İlacı en az 10 saat süreyle infüze edin. Soğutulmuş iş parçasını süzün ve kırlangıçotu dikkatlice sıkın, böylece pastada bir damla nem kalmaz. Ekstraktı bir cam kapta saklayın. Bir pamuklu çubuğu kırlangıçotu kaynağında nemlendirin ve günde iki kez papilloma uygulayın. 10-15 dakika sonra çıkarın, cildi suyla yıkadığınızdan emin olun.

Büyüme kaybolana kadar manipülasyonları tekrarlayın. Kararmış ve kurumuş olsa bile oluşumu kendiniz sökemezsiniz.

Önemli: Taze kırlangıçotu ile sadece lastik eldivenlerle çalışın. Meyve suyu ve ot kalıntılarını gözlere veya ağza girmemeleri için ellerinizden iyice yıkayın, aksi takdirde bitkinin neden olduğu yanıklar mukoza zarında görünecektir.

Ceviz ve papillomlar

Yeşil ve olgun cevizler, her boyuttaki oluşumların yanı sıra giysilerdeki sürekli sürtünme nedeniyle iltihaplanan oluşumları da ortadan kaldırır.

papillomları çıkarmak için ceviz

Papillomlar taze yapraklardan hazırlanan bir infüzyonla ovulur. Bir termos içine 50 g hammadde dökün, 200 ml kaynar su ekleyin. Bir gün bekleyin ve ardından neoplazmalar kaybolana kadar günde 4-6 kez süzün ve uygulayın.

Kozmetik bir kusuru ve ceviz çekirdeği maskesini kaldıracaktır. İş parçasını toz haline getirin, kalın bir bulamaç kıvamına gelene kadar balla birleştirin. Papilloma bir maske uygulayın, bir saat bekletin, sarılmak filmle sarın. İltihaplı oluşumlar için çare önerilir.

Büyüme, yeşil fındık kreması ile kaldırılacaktır. İş parçasını yıkayın ve kabukla birlikte homojen bir kıvama gelene kadar öğütün. Kalın bir krema yapmak için biraz gazyağı ekleyin. Somun kütlesini kalın bir tabaka halinde formasyona uygulayın, üstüne sarılmak film ile örtün ve bir bandajla sarın. 30 dakika sonra yıkayın.

İşlem, papillomlar kaybolana kadar günde 1 kez gerçekleştirilir. Ürünün karakteristik bir kokusu vardır, bu nedenle kalıcı aromanın kaybolması için hafta sonundan önce fındık merhemi kullanılması önerilir.

Sabun, sarımsak ve soğan

Soğan ve sarımsağın bir parçası olan fitokitler, yerel bağışıklığı güçlendirir ve büyümeye neden olan papilloma virüsünü yok eder. Baharatlı sebzeler, doğru kullanıldığında cildinizi daha temiz hale getirecektir.

Soğan kabuğu, papillomlar için etkili bir çare olacaktır. İş parçasını bir kavanoza aktarın ve sıvı kuru malzemeyi tamamen kaplayacak şekilde sirke dökün. Kabı folyo ve bir fularla sarın, ilacı 2 hafta ısrar edin.

Sirkeyi boşaltın ve kabuğu ince bir tabaka halinde bir tabağa veya fırın tepsisine koyun ve kurutun. Soğan ilacını yatmadan önce papilloma uygulayın, bir bandajla sarın ve ilacın kalıntılarını sabah yıkayın. Tahrişi önlemek için işlemden sonra cildi bebek kremi ile yağlayın.

Papillomlar için sarımsak hazırlığı hazırlamak kolaydır:

 • 1-2 soyulmuş karanfil ezin;
 • bebek kremi veya petrol jölesi ile birleştirin;
 • tahta bir çubukla karıştırın, böylece ilacın oksidasyonu başlamaz.

Bir parça gazlı bez veya pamuklu kumaş üzerine ince bir sarımsak tabakası uygulayın ve 3 saat boyunca büyümeye uygulayın. Kalıntıları sabunlu suyla yıkayın, papilloma çevresindeki cildi kremle nemlendirin.

Büyümeleri çamaşır veya katran sabunu ile tedavi ederler. Sorunlu bölgeye yumuşatılmış bir parça uygulanır ve 20-30 dakika sonra kalıntılar giderilir.

Eczane müstahzarları

Neoplazmaları halk tarifleriyle çıkarmak uzun ve karmaşık bir süreçtir. Birkaç gün içinde birikintiden kurtulmak isteyen hastaların eczane ürünlerini kullanmaları önerilir.

Papillomdan kurtulmak zor değildir. Farmasötik müstahzarlar ve homeopatik ilaçlar kozmetik bir sorunu birkaç gün içinde çözecektir. Papillomların yeniden ortaya çıkmasını önlemek için sadece neoplazmı çıkarmak değil, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmek de önemlidir.