Boyundaki papillomlar: nedenleri, türleri, donanım tedavisi ve alternatif yöntemler

boyunda papillom

Derideki herhangi bir şişkinlik, pürüz ve kusur en azından estetik görünmüyor. Ve özellikle etkilenebilir bazı insanlarda, bu tür kusurlar iğrenme ve tiksintiye neden olur. Bu arada siğiller sadece görünümü bozmakla kalmaz, aynı zamanda cildinde oluştuğu kişi için oldukça ciddi riskler taşıyabilir.

Genellikle boyunda papillomlar bulabilirsiniz. Bu oluşumlar giysilerle ovulabilir, mücevherlerden zarar görebilir, bu nedenle iki kat tehlikelidir. Göründükleri şey nedeniyle, onlarla ne yapmalı ve bir şeyler yapmak gerekli mi?

Papillomlar neden boyunda görünüyor?

HPV, boyundaki papillomların görünümünü kışkırtır

Boyundaki büyümenin nedenleri, başka herhangi bir yerde benzer bir oluşumun ortaya çıkmasıyla tamamen aynıdır. Ayrıca, aynı faktörlerin etkisiyle hem kadınlarda boyunda hem de erkeklerde boyunda papillomlar oluşur.

Özellikle boyunda çok sayıda olan asılı papillomlar veya düz tüberküller büyür mü? İnsan papilloma virüsü (HPV) vücuda girdi, viral kaynaklı siğilleri olan hastalığın ICD kodu 10: B07. Bu tür oluşumlar bulaşıcı mıdır? Doktorlar bu soruya kesin olarak cevap veriyor: evet.

Papillomlar, iki senaryoya göre olayların gelişimi sırasında boyunda ortaya çıkar:

 • Enfeksiyon vücuda girdikten hemen sonra büyüme (birçok küçük veya birkaç büyük) oluşabilir;
 • HPV enfeksiyonundan sonra boyunda veya insan vücudunun diğer kısımlarında papillom oluşumu yeterince uzun bir süre oluşmayabilir. Bu da hastalığı provoke eden virüsün hastanın koruyucu (bağışıklık) sistemi tarafından gelişme şansı verilmediğini düşündürür. Ancak bu, oluşumların görünümünün hariç tutulduğu anlamına gelmez. Bu durumda vücudun savunma sistemi bir sebepten dolayı zayıfladığında ortaya çıkarlar.

Olayların gelişiminin ikinci varyantı üzerinde biraz daha ayrıntılı olarak duralım. Gerçek şu ki, bir kişi uzun süre HPV taşıdığını bilmeyebilir veya şüphelenmeyebilir. Ve boynunda küçük büyümelerin ortaya çıkması onun için hoş olmayan bir sürpriz haline geliyor. Bu arada virüs hastanın vücudunda bir ay, bir yıl veya daha uzun süre kalabilir. Ve sonra provoke edici faktörler ortaya çıktı ve oldukça kısa bir süre içinde, bir kişiden birden fazla siğil "dökebilir".

Vücutta HPV'nin aktivasyonundan sonra boyunda papillomların görünümü

Papillomlar neden büyür, uyuyan bir virüsün aktivasyonunun nedenleri:

 • Büyüme neden ortaya çıkıyor? Alkolizm, sigara, uyuşturucu bağımlılığı, sağlıksız yaşam tarzı, yetersiz beslenme - tüm bunlar vücudun zayıflamasına, bağışıklık düzeyinde HPV'yi artık baskılayamayacağı noktaya kadar bir azalmaya neden olur. Daha sonra ciltteki büyümeler ortaya çıkmaya başlar;
 • Yeni büyümeler nereden geliyor? Vücuda ve bağışıklığa güçlü bir darbe, ciddi strese ve aşırı çalışmaya neden olabilir. Özellikle bir kişi onları uzun bir süre boyunca sürekli olarak deneyimliyorsa. Bir hastaya HPV bulaşmışsa ve böyle zor bir dönem yaşadıysa veya yaşıyorsa, büyük olasılıkla virüsün tüm dış belirtileri sona erecektir;
 • Büyümenin ortaya çıkmasının nedeni genellikle sindirim sistemi yapılarının hastalıklarında yatmaktadır;
 • Ciddi vitamin ve temel madde eksikliği;
 • Uzun süredir devam eden güçlü ilaçların ve antibiyotiklerin alınması;
 • Kadınlarda bulunan virüs, bebek beklerken kolaylıkla aktive olabiliyor;
 • Bir kadında büyümenin ortaya çıkmasının başka nedenleri neler olabilir? Kürtaj, üreme sisteminin şiddetli iltihabı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar;
 • Büyüme neden genellikle 40 yaşın üzerindeki insanlarda görülür? Gerçekten de, bu yaş sınırını aşan insanlar virüsün aktivasyonuna karşı daha savunmasız hale geliyor. Bu nedenle oluşumlar en sık 40+ kategorisindeki hastalarda ortaya çıkar.

Boyunda asılı siğiller neden ortaya çıkıyor ve ne tür olabilirler:

 • Kondilomlar sivridir (bunlar sadece asılı olanlar), HPV virüsünün neden olduğu ince bir bacakla cilde "bağlanır";
 • Düz (geniş bir tabana sahip geniş ve yuvarlak büyüme - vücuda "sabitleme") de virüsün gelişiminin bir sonucudur.

"Papilomların nedenleri ve tedavisi" - böyle bir talep için vücudunda hoş olmayan büyüme bulan herhangi bir kişi İnternette bilgi arıyor. Bu durumda, doktorlar uyarıyor: Bu durumda teşhis doktor tarafından yapılmalı, ayrıca gerekli yeterli tedaviyi reçete etmelidir, oluşumların kendi kendine tedavisi kabul edilemez.

Enflamasyon ve kızarıklık nedenleri

Görünüşe göre bir birikim ve bir birikim, ona ne olabilir? Bu arada papillom şişebilir, büyüme iltihaplanır ve üzerinde ve çevresinde ciddi cilt tahrişi oluşur. Derhal bir doktora görünmeniz gerektiğinde durum budur. Aksi takdirde kalınlaşma, tahriş veya iltihaplanma çok ciddi sonuçlara yol açabilir.

Papilloma iltihaplanır ve kızarır, bu neden olabilir:

 • Siğil, cildin sürtünmesi nedeniyle iltihaplanır.Bu genellikle koltuk altı, samimi bölgede büyüme ile olur;
 • Papilloma kızarır ve şişer. . . Belki de formasyon kıyafetlerle ovulmuş veya hatta bir şeyler giyerken veya çıkarırken yaralanmıştır;
 • Siğil şişmiş ve kızarmış- birikmenin kısmen kazara ampütasyona uğraması;
 • Kondilom şişmiş.Bu, "büyükannenin" yöntemiyle çıkarmaya çalıştıkları gerçeğinin bir sonucu olarak bu şekilde davranır - onu olta, iplik, saç ile bağladılar.

Bir kez daha tekrarlamak gerekiyor: papillom şişmiş, kızarmış, iltihaplı ve hatta ağrıyorsa, ayrıca derhal doktora gitmeniz gerekir. Hiçbir durumda iltihaplı bir siğile dokunmamalı ve dahası, onu kendiniz çıkarmaya çalışmamalısınız.

Papilloma iltihabının neye benzediği, ağda yayınlanan fotoğraflarda görülebilir.

Boyundaki tehlikeli papillomlar nelerdir

Asılı papillomlar ve düz büyümeler tamamen zararsız cilt neoplazmlarıdır. Çoğu zaman hasar görür ve iltihaplanırlar. Banyoda veya duşta normal yıkama sırasında en küçük neoplazmalarda yaralanma meydana gelebilir - bir kişi boynunu sert bir bezle çok sert ovalarsa, ciltteki küçük şişlikler kolayca zarar görür. Böyle bir siğil yoluyla enfeksiyon getirmek kolaydır. Bu nedenle, iltihap ortaya çıkarsa derhal doktora gitmelisiniz.

Ancak büyümenin başına gelen en tatsız ve tehlikeli şey, dokularındaki kötü huylu değişikliklerdir.

Özetlemek gerekirse - boyundaki papillomların tehlikeleri nelerdir:

 • Giysiler, zincirler ve diğer takılardan zarar görürler. Bu iltihabı kışkırtır;
 • Eğitim dokuları kötü huylu bir tümöre dönüşebilir - ve bu ciddi olmaktan daha fazlasıdır.
Sivri papillomlar

Çeşit

Boyundaki papillom türleri - bunlardan birkaçı var. Genellikle her şey küçük bir oluşumun ortaya çıkmasıyla başlar, küçük büyümeler hemen bir "grup" içinde görünebilir. Deride bir neoplazm ortaya çıktıktan sonra hiçbir şey yapılmazsa, küçük papillomlar zamanla büyüyecek ve hatta çok büyüyecek ve "gruplar" giderek daha fazla cilt bölgesini "geri kazanacaktır".


Düz papillomlar

Papillomavirüslerin neye benzediği veya daha doğrusu farklı tiplerdeki cilt belirtileri:

 • Asılı papillomlar. Onlar da sivri denir. Dikdörtgen bir şekle sahiptirler, bazen sonuna doğru işaret ederler, bazen büyümenin gövdesinden daha ince bir bacakla cilde bağlanırlar. Kahverengi, pembe, bej, ten renkleri vardır.
 • Yuvarlak veya düz.Bir yarım küre veya "yıkayıcı" şeklinde olabilirler. Taban, kural olarak, oluşumun gövdesiyle aynı boyuttadır ve bazen daha geniş ve daha güçlüdür.

Belirtiler ve Tanı

Boyundaki papillomların semptomları aslında oluşumların kendisinde yatmaktadır. Büyüme ortaya çıktı - büyük olasılıkla, bir kişi HPV'yi etkinleştirdi. Erken bir aşamada, boyunda ve koltuk altlarında, cilt rengine sahip oldukları ve bu nedenle onunla birleştiği için şişlikler tamamen belirgin olmayabilir. Ancak büyüdükçe, daha fazla rahatsızlık yaratırlar. Doktorlar, bazı durumlarda, siğillerin büyüdüğü yerlerde insanların kaşıntı ve yanma hissettiğini söylüyor. Tabii ki, bu durumda, doktora gitmeyi erteleyemezsiniz ve hatta dahası, papillom şişmişse doktor ziyaretini erteleyemezsiniz.

Randevuda, doktor oluşumu inceleyecek, büyüme dokusunun bir çalışmasını ve ayrıca virüsler için kan ve idrar bağışında bulunduğunuzdan emin olun.

Boyundaki papillomlar nasıl kaldırılır

Radyo dalgası papillomunun çıkarılması

Siğilleri çıkarmak gerekli mi - bu soru en çok HPV'nin dış belirtileri şikayetiyle doktor ofisine gelen hastalar tarafından sorulur. Doktorların buna cevabı kesindir: boyundaki (ve vücudun diğer kısımlarındaki) papillomlardan kurtulmak gerekir. Boyunda çok sayıda küçük büyüme varsa hangi doktora başvurmalıyım? Bu durumda, bir dermatolog yardımcı olacaktır. Önceki bloklarda belirtildiği gibi, bir doktora başvurmayı geciktirmemelisiniz, tüm boyun oluşumlarla kaplanana kadar doktorlara gitmeniz gerekir - daha az siğiller, onları çıkarmak daha kolay olacaktır. HPV belirtilerini ampute etmek tehlikeli midir? Doktorlar diyor ki: hayır, tehlikeli değil, oluşumları bırakmak ve hastalıkla hiçbir şey yapmamak daha tehlikeli.

İç genital organlarda samimi yerlerde papillomlar var. Bunları çıkarmam gerekir mi ve bu sorunla hangi doktora başvurmalıyım? Bu durumda, kadınların bir ürolog ile daha güçlü seks olan bir jinekolog ile randevu almaları gerekir. Ayrıca bu siğilleri de çıkarmanız gerekir.

Asılı papillomlardan ve diğer türlerdeki benzer oluşumlardan nasıl kurtulur:

 • Boyunda asılı papillomları çıkarmanın birkaç yolu vardır. Yöntemlerden biri lazerdir. Haklı olarak en hassas yerlerden biri olarak kabul edilir, en hassas yerlerde büyümenin amputasyonu için uygundur. Böyle bir tedaviden sonra göz kapaklarındaki iyileşme süreci oldukça hızlıdır;
 • Büyüme bıktınız mı? Sıvı nitrojen ile uzaklaştırılabilirler;
 • Radyo dalgası tedavisi yardımı ile;
 • Elektrokoagülasyon;
 • Cerrahi yöntem.

Silinenlerin yorumları çevrimiçi olarak ve sağlık ve tıbba ayrılmış forumlarda okunabilir. İncelemelerin çoğu şöyle: "Uzun süre kendi başıma papillomlarla mücadele ettim ve bana sadece doktorlar yardım etti. "Gerçekten de, yalnızca deneyimli bir uzman, problemden sonsuza dek kurtulmaya yardımcı olacaktır.

cerrahi yöntem

Boyundaki papillomların radyo dalgası cihazı ile çıkarılması

Papillomların insan vücudundan nasıl çıkarılacağı hakkında daha ayrıntılı olarak konuşursak, büyüme amputasyonunun cerrahi yöntemi üzerinde ayrı ayrı durmalıyız. Boyundaki papillomların bir neşter ile çıkarılması artık son derece nadir durumlarda, özellikle büyüme çok büyük olduğunda hastalara gösterilmektedir ve diğer yöntemlerle çıkarılması önerilmez.

Bununla birlikte, bu mini operasyon lokal anestezi altında yapılır ve bu şekilde problemden kurtulan hastaların yorumlarına göre bu yöntemde yanlış bir şey yoktur.

Donanım Yöntemleri

Muhtemelen, HPV'nin cilt belirtileri olan tüm hastalar, özellikle birçoğu varsa, büyümelerden nasıl hızlı bir şekilde kurtulacaklarıyla ilgilenmektedir. Bu durumda donanım yöntemleri uygundur - radyo dalgası cerrahisi, elektrokoagülasyon, lazer. Doktor, oluşumları neyin ortadan kaldıracağına, papilloma tarafından neyin dağılması gerektiğine karar verecektir.

Evde boyundaki papillomlardan nasıl kurtulurum

Evde papillomlardan kurtulmak için halk ilaçları

Evde boyundaki papillomlardan nasıl kurtulur, evde boyundaki papillomlardan nasıl kurtulur, yorumlar nelerdir? Bu tür sorular, sağlık konularının tartışıldığı herhangi bir forumda çok sayıda bulunabilir. Doğal olarak, bu tür kaynaklarda sadece evde sorunla nasıl başa çıkılacağıyla ilgilenenler değil. Orada, HPV'nin dış belirtileri için evde tedaviyi ayrıntılı olarak açıklamaya ve boyun derisinde oluşan büyümeleri gidermek için ne yapmanız gerektiğini söylemeye, diğer hastalardan incelemeler vermeye ve göstermeye hazır olan daha da fazla "danışman" var. bir video.

Bu arada doktorlar diyor ki: bu durumda, hasta papillomun nasıl tedavi edileceği, nasıl çıkarılacağı ile değil, hastalığın nasıl tedavi edileceği - yani siğillerden sonsuza kadar kurtulacağı ile daha fazla ilgilenmeli.

İster tüm boyun oluşumlarla kaplı olsun, ister küçük bir büyümenin giderilmesi gereksin, sorunu çözmek için bir doktora danışmanız gerekir. Bu nedenle, evde papillomlardan nasıl hızlı bir şekilde kurtulacağınız sorusunun cevabı birdir: hastaneye gidin.

İlaçlar

Boyundaki papillomların tedavisi için merhem

Papillomatoz ile sorunu içeriden tedavi etmek gerekir. Bu nedenle, dış belirtilerin ortadan kaldırılmasıyla birlikte, doktorlar şunları içeren tedaviyi reçete eder: virüsler, vitaminler, bağışıklığı destekleyen ilaçlar için bir tedavi. Ayrıca, eşlik eden HPV rahatsızlıklarının tedavisi için gerekli olan diğer ilaçlar ile büyümenin kaldırıldığı yerden iltihabı giderebilecek ilaçlar da ilaç tedavisine dahil edilebilir.

Cilt oluşumlarını karmaşık bir şekilde tedavi etmenin gerekli olduğunu belirtmekte fayda var. Siğillere karşı merhem yok, papillomlar için süper etkili bir çare bile yok, krem ve jel yok, oluşumları sonsuza kadar ortadan kaldırmaya yardımcı olmaz. Virüsün kendisine bu şekilde davranmazsanız, siğiller tekrar tekrar büyüyeceğinden, zaman zaman tezahürlerinden kurtulmanız gerekecektir.

Bununla birlikte, bazı komplike olmayan ve komplike olmayan durumlarda, doktorlar papillomlar için, onları çıkarmak için sorunlu bölgelere bulaşması gereken bir çare önerebilir. Ancak birikmenin nasıl azaltılacağına, evde eğitimin nasıl kaldırılacağına ve bunun hastanın sağlığı için gelecekte olası sorunlar olmadan yapılıp yapılmayacağına doktor karar vermelidir.

Halk ilaçları ile boyundaki papillomlar nasıl kaldırılır

Boyundaki papillomlar için geleneksel tıp

Halk ilaçları ile boyundaki papillomlar nasıl kaldırılır - bu konuyla ilgili tüm siteleri ve sağlık portallarının bölümlerini internette bulabilirsiniz. Ayrıca, tüm bu tariflerin yazarlarına göre, halk yöntemleriyle tedavi, büyük büyümeleri ve hatta tüm çalılıklarını ortadan kaldıracak ideal bir temizleme aracıdır.

Daha önceki bloklarda birkaç kez söylendi, ancak bir kez daha belirtmekte fayda var: Bir papillomun kendi başına nasıl çıkarılacağı sorulduğunda, doktorlar kesin olarak bunun yapılamayacağını söylüyorlar. Ne de olsa, eğitimin doğasının ne olduğu bilinmiyor ve siğiller için halk ilaçları kullanarak sadece durumu ağırlaştırabilirsiniz.

Doktorlar diyor ki: oluşumların tedavisi bir doktor gözetiminde yapılmalı, nasıl tedavi edileceğine doktor da karar verecek. Sağlığınıza zarar vermeden teşhisten kurtulmanın tek yolu budur.

Ancak halk tariflerini indirim yapmamalısınız. Papillomların tedavisinde nasıl faydalı olabilirler? Nesiller tarafından kanıtlanmış araçlar, geleneksel tıbba kolayca uyacaktır.

profilaksi

Asılı papillomlar ve başka türden siğillerin görünmemesi için ne yapmalı? Sağlıklı bir yaşam tarzı sürün, hijyene dikkat edin, rastgele insanlarla cinsel temastan kaçının. Ve bir yakınınızın HPV ile enfekte olduğu ortaya çıkarsa, hemen muayenesi ve tedavisi için ısrar etmelisiniz.